Multimédiálne aplikácie si získavajú čoraz viac fanúškov

Veľa sprostredkovateľov na našom trhu ponúka možnosť sledovania televíznych kanálov a rôznych videí cez PC a mobilné zariadenia. Nutnosť dohodnúť sa s rodinou, kamarátmi či kolegami na programe tak našťastie odpadá – každý si vyberie ten svoj. Zároveň je tu možnosť neustále byť v spojení s programovou ponukou, upútavkami a tematickým zameraním, ktoré vás zaujíma.

Ono to má aj iný rozmer. Týmto novátorským prístupom neustále vzrastá konkurencia na mediálnom trhu, vďaka čomu sú spoločnosti nútené neustále vylepšovať technické parametre technických zariadení a tiež rozširovať programovú ponuku. Televízia je dnes ešte stále veľkým fenoménom. Nenájdete hádam nikoho, kto by ju nesledoval.

Niektorí to síce tvrdia, no vo svojich počítačoch, notebookoch a mobilných telefónoch sú vždy pripojený na nejakú upútavku, reláciu, či film prostredníctvom internetu. Jednou z možností, ako sledovať takéto televízne vysielanie na vašom PC, alebo mobile je napríklad aktivácia mobilnej aplikácie Swan GO.

Viacnásobný rozmer vašich mobilných zariadení

Operátori ponúkajú na trhu možnosť sledovania svojej širokej ponuky na viacerých zariadeniach súčasne, takže napríklad každý člen rodiny si vyberie podľa vlastných preferencií. Podobne je tu sledovať programy z televízneho archívu, t.j. sledovať spätne určitú reláciu, či film. Takúto službu si môžete stiahnuť do vášho mobilného telefónu veľmi pohodlne.

Samozrejme, čím modernejší a pokročilejší smartfón, tým je pravdepodobnosť bezproblémového chodu väčšia. Napriek tomu sa však nemusíte báť, že by vaše staršie zariadenia nezvládali pracovať s príslušnou aplikáciou.

Na prenose signálu záleží, no nikto nepríde skrátka

Ak používate wifi pripojenie, ste na dobrej ceste. Ideálom je síce optická sieť, ale to je veľmi diskutabilné v našich lokálnych podmienkach. V prípade, ak vám zariadenie pracuje vplyvom pripojenia nie úplne ideálne, napríklad v prípade živého vysielania, keď vám „seká“ obraz, skúste radšej znížiť kvalitu prehrávania – tá by mala tento problém odstrániť a vy navyše ušetríte na odbere dát. Ono nakoniec  sledovanie televízie na malom displeji ani veľké rozlíšenie nevyžaduje. Ide skôr o to, aby bola relácia vôbec dostupná vtedy, kedy ju chcete vidieť.

Všemocná aplikácia vás spojí so svetom televízie

Samotné aplikácie sa ovládajú celkom pohodlne dotykom podľa vyobrazenej grafiky, ktorá sa snaží byť prívetivá k používateľovi. Každý operátor využíva iný systém ovládania a iné farby. Podľa nás na farbách až tak nezáleží, ale povedzte to zákazníkom. Mnohí z nich bazírujú skutočne na, pre iných, nepodstatných detailoch.

Aplikácie sa dajú rozbehnúť bez akýchkoľvek časových prieťahov. Vybriete si z ponukového menu, ako napríklad zoznam televíznych staníc a ich programov s podrobným popisom. Konkrétnu reláciu, či film spustíte obyčajným dotykom a tým ju aj zastavíte. Zvyčajne vás aplikácia vyzve, či chcete prerušenú reláciu dopozerať niekedy inokedy a uložiť ju do zvláštnej kolónky.

Kvalita musí uspokojiť každého zákazníka

Čo sa týka kvality prehrávania niečo sme naznačili už vyššie. Môžete sa rozhodnúť medzi nízkou, strednou a vysokou. Treba dávať pozor, aby vám aplikácia nebrala predplatené mobilné dáta, ak nemáte spustenú aplikáciu cez wifi. Sledovanie televízie nám najlepšie frčalo pri 4G sieti.

Pri ostatných pripojeniach je to viac menej diskutabilné, ale v blízkej budúcnosti spoločnosti sľubujú podstatné vylepšenie. Jedna z mnohých originálnych vychytávok je možnosť aktuálne sledovaný program dopozerať na inom smartfóne, PC, notebooku či tablete.

Pozerajte televíziu na rôznych zariadeniach

Voliť používané zariadenia, pridávať a odoberať je dôležitá funkcia práve pri väčšom počte používaných zariadení. Postup ako tak spraviť, presný návod poskytujú príslušné klientské zóny. V nich nájdete všetky potrebné informácie, kde a aké zariadenie je pripojené, heslá a návod ako ich priradiť k inému zariadeniu. Ďalej, koľko ste odobrali dát, dátum pripojenia a odpojenia a mnohé iné.

Ceny sú primerané ponúkaným službám

Kedže za všetko sa platí, pozreli sme sa nakoniec koľko takáto paráda aj stojí. Ceny sú v podstate konkurencie schopné, záleží na vašich osobných preferenciách. Za pomerne malý poplatok budete spojení so svetom televíznych spoločností neustále a nezáleží na tom, kde sa práve nachádzate. Samozrejme rozdielnosť v kvalite prehrávania v závislosti od spôsobu pripojenia vám poskytovatelia týchto služieb nezohľadnia, ale s tým treba rátať.

Ako vravíme, poplatok vás naozaj nezruinuje. Ten závisí od toho, či si zaplatíte dvadsaťštyri mesačnú viazanosť, ročnú alebo sa rozhodnete využívať zaplatené služby bez akejkoľvek viazanosti. Rozdiel je vyčíslený približne jedným eurom – teda nič, čo by stálo za pozornosť.

Objednajte si kompletné služby vrátane televízneho archívu

K tejto cene sa priratúva suma, za ktorú môžete sledovať televízny archív vopred určených kanálov niekoľko dní dozadu – záleží od ponuky. Využívanie televízie vo vašich smartfónoch si môžte objednať na predajných miestach, kde vám príslušný pracovník vysvetlí podrobnosti. Ak ste ale pevne rozhodnutí pre konkrétnu službu a ste internetovo zdatní, môžete si zajednať podmienky internetovou komunikáciou. Zistíte tak technické podmienky vo vašom regióne a meste, pokrytie signálom, existenciu optických rozvodov, a pod.

Pripomíname, že objednanie komplexnejších služieb vám znižuje cenu za jednotlivé položky. Najrozumnejším riešením je využívať v podstate kompletnú ponuku jednotlivých poskytovateľov, čiže televízie, internetového pripojenia, pevnej a mobilnej linky.

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.