Dôležité oznámenie Národnej Pokladnice

So železnou pravidelnosťou sa objavujú spamy, ktoré sa snažia vzbudiť dojem, že odosielateľom správy je vážená inštitúcia. A tedy že obchod s nimi je bezproblémový, bezpečný a dobrý. Patrí k nim aj ponuka pokladnice, najčastejšie pripravovaná v spojitosti s nejakou oslavou, či výročím. A keď chýba oficiálny dôvod, tak sa nejaký dobrý dôvod vymyslí.


Pokus oklamať vás je vidieť už z adresy odosielateľa mailu. Vidíte ho ako „Národná Pokladnica“ ale mailová adresa v skutočnosti je <narodna.pokladnica@ktwarmbloods.com>. Nejaká moc krvavá doména, čo hovoríte? Už vidím, ako si oficiálna štátna inštitúcia dá mail na takúto doménu. Smrdí to na hony už od začiatku.

Zato odkaz na stránku v úvode emailu vás dovedie na html podobu tohto mailu. V ňom sa dozviete v podstate toto:DÔLEŽITÉ OZNÁMENIE NÁRODNEJ POKLADNICE

10. výročie Slovenska v EÚ


Jubilejná pamätná medaila v rýdzom striebre


Logo Národná Pokladnica
10. výročie Slovenska v EÚ - Jubilejná pamätná medaila v rýdzom striebre
Vážený pán,sme hrdí na to, že Vám môžeme ponúknuť jedinečnú pamätnú medailu „10. výročie vstupu do Európskej únie“ vyrazenú do čistého striebra 999/1000, ktorú nájdete exkluzívne iba v ponuke Národnej Pokladnice. Úspešný vstup do tohto dôležitého politického a hospodárskeho spoločenstva v roku 2004 znamenal v histórii Slovenska výrazný moment. Preto sa Národná Pokladnica rozhodla vyraziť pri príležitosti okrúhleho výročia tejto významnej udalosti pamätnú medailu.

Pamätná medaila z čistého striebra rýdzosti 999/1000 bola vyrazená v najvyššej mincovej kvalite – lešteným razidlom. Výsledkom je vyhotovenie proof s matným reliéfom na zrkadlovo lesklom pozadí. Počet emisií je prísne limitovaný, čo ešte zvyšuje jej hodnotu. Vzhľadom na to, že je táto exkluzívna medaila ponúkaná na Slovensku po prvýkrát, očakávame veľký záujem jednak zo strany zberateľov, aj zo strany širokej verejnosti.


Najrýchlejší spôsob rezervácie medaily je možný
prostredníctvom stránky:


www.narodnapokladnica.sk/vyrocieunie

Autorom emisie „10. výročie vstupu do EÚ“ je slávny slovenský umelec, držiteľ ceny Výtvarník roka z roku 1996, Doc. Patrik Kovačovský Mgr. Art, ktorý medailu navrhol exkluzívne pre Národnú Pokladnicu. Medailu „10. výročie vstupu do EÚ“ Vám ponúkame za zvýhodnenú cenu € 19,95 (+ € 3,95 poštovné a balné).

Objednaním medaily, ktorú zdobí okrem iného aj symbol dosiahnutia vstupu SR do EÚ a symbol slovenskej histórie a kultúry, získate:

  • Medailu razenú do čistého striebra
  • Najvyššiu mincovú kvalitu – leštené razidlo
  • Certifikát autentickosti

Národná Pokladnica garantuje, že procedúra prideľovania medailí bude spravodlivá a že všetky rezervácie budú posudzované prísne podľa poradia, v akom budú doručené. Každá rodina má právo poslať iba jednu rezerváciu – toto spravodlivé pravidlo môže zabrániť špekuláciám.

Odporúčame Vám, aby ste svoju rezerváciu odoslali v priebehu 5 dní odo dňa prijatia tohto oznámenia. Žiadame Vás, aby ste teraz úhradu neposielali. Pokiaľ bude Vaša rezervácia prijatá, pošleme Vám príslušné potvrdenie o prijatí a pamätnú medailu zašleme na dobierku.

S objednávkou nie sú spojené žiadne dodatočné náklady. S objednávkou nie je spojené ani žiadne riziko, nakoľko medailu je možné vrátiť v lehote 14 dní odo dňa jej prijatia.

www.narodnapokladnica.sk/vyrocieunie

S pozdravom,

Ing. Miroslav Štursa

Riaditeľ
Národnej Pokladnice

P.S. Rezervácia prostredníctvom internetového rezervačného systému by mala byť vykonaná v priebehu 5 dní od prijatia tohto oznámenia. Aby ste sa vyhli sklamaniu, odporúčame rezervovať medailu ešte dnes.

© Národná Pokladnica s.r.o., Kapitulská 18/A, 811 01 Bratislava, tel. zákazníckeho centra 0850 606 009.
Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., oddiel Sro, vložka 64235/B,
IČO: 45480206, DIČ: 2023004302.

Všetky odkazy, ktoré som samozrejme zo spamu odstránil, vedú na stránku webu s afillodkazmi, ktoré obsahujú „TBauer&utm_medium=NNA_EM&utm_campaign=Unia_1311“.

Nepozorný čitateľ si ľahko môže zmýliť Štátnu pokladnicu s Národnou pokladnicou. Čo je trochu dosť rozdiel. Štátna inštitúcia alebo súkromná firma s ručením obmedzeným. Teda žiadnym. Niektoré predchádzajúce maily vzbudzovali dojem, že táto podarená firma je vydavateľom mincí, tie však môže vydávať iba Národná banka a raziť Štátna mincovňa.

A ďalšou vecou je úžasne výhodná cena v ponuke. Ponúkaný predmet stojí 19,95 eur plus poštovné. Čo je celkom výhodná cena, však? 😉 Keď si pozriete stránky predajcov investičných a zberateľských mincí, tak sa dozviete, že väčšinou sa nové strieborné mince predávajú za cenu 22 až 45 eur za kus. Majú priemer 38 až 40 mm, a hrúbku 3 až 4 mm. Teda celková hmotnosť sa pohybuje medzi 30 až 45 gramov (presnejšie jedna alebo jeden a pol unce).

Medaila Národnej pokladnice má priemer 33 mm. Akú má hrúbku a koľko váži sa ale nikde nedozviete. Všade je len priemer a rýdzosť, často opakovaný text mincová kvalita. Zvlášť je zdôrazňovaný pojem Limitovaná edícia, teda je ich bolo vydaných obmedzené množstvo. Koľko? Tisíc, stotisíc? Milión? Ďakujem neprosím. Pozorne si všimnite slovo medaila. Firma neponúka mincu, hoci obrázok taký dojem môže vzbudzovať, ale medailu. Môže sa tak vyhnúť rôznym reštrikciám a pravidlám, a kupujúci, ktorý si tak kúpi predražený a bezcenný strieborný pliešok malého priemeru sa ani nemôže sťažovať a domáhať nejakej nápravy.

Nestal sa obeťou podvodu, len naletel. Firma na svoje stránke a vo svojom spame neklame. Len vzbudzuje dojem. Čo si príjemca a neskôr kupujúci myslí, je už jeho vec. Pomýliť si cennú veľkú a ťažkú mincu s malou a bezcennou ľahkou medailou je ľahké. Ale nie trestné.

V každom prípade sa jedná o spam a ako k takému k nemu treba pristupovať.

One Comment

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.