Z blogera vydavateľ

Po prvotnom nadšení sa takmer u každého blogera dostaví čas vytriezvenia a poklesu aktivity v publikovaní nových článkov. Časom vyprchá počiatočný elán aj dôjdu nápady na články a zo zaujímavej novinky sa stáva rutina. Bloger časom zistí, že pravidelné písanie prestáva byť zábavou a najmä písanie PR článkov pre inzerenta sa nemusí vždy zhodovať v časovým plánom na víkend. Hodil by sa nájomný redaktor.

Častokrát sa medzi pospolitým ľuďom internetovým považuje písanie blogu za pasívny príjem. A s vidinou pasívneho príjmu si veľa nadšencov založí blog o mobiloch alebo o inej téme, ktorá ich zaujíma a veciach, ktorým sa venujú. Neskôr „sa ukáže“ že ani na internete nepadajú pečené holuby samy do úst a aj pre zárobok na internete treba niečo robiť. Najlepšie pravidelne.

Ak svoj blog do pár týždňov „nezabalíte“ a píšete zaujímavo, určite si váš blog svojich čitateľov nájde. A kde je návštevnosť a čítanosť, tam je aj záujem zo strany firiem, ktoré by radi informovali o novinkách alebo pripravovaných akciách alebo len chcú, aby sa o nich na internete písalo. Dobre zameraný tématický blog nemusí mať o takýchto záujemcov núdzu.

Najmä ak svoj blog zaregistrujete v systéme na predaj článkov. Všetky relevantné ponuky sú na jednom mieste, ani s fakturáciou si nemusíte robiť starosti. Kontakt s inzerentmi zabezpečí prevádzkovateľ systému Placla.sk. A pokiaľ máte pocit, že písanie článkov vás časovo vyťažuje a niekedy aj unavuje, mám pre vás dobrú správu. Od apríla si môžete nastaviť funkciu, ktorá automaticky po schválení inzerentom vášho blogu pre napísanie článku zadá dopyt internému redaktorovi systému, ktorý za vás ten článok napíše. Alebo si môžete objednávku napísania zadať ručne, záleží len na vás. Predtým však v systéme Placla musíte nastaviť svoju cenu za dodaný text.

Zaujímavá vychytávka. Síce sa bloger o svoj zárobok podelí s niekým iným, na druhú stranu je to veľká výhoda môcť nechať napísať článok na tému, v ktorej sa nie celkom vyznáte niekomu, kto to má v malíčku. Alebo ste na predĺženom víkende s priateľkou a písať sa vám nechce.

Týmto spôsobom sa dá blogerstvo povýšiť na vyšší level. Stvoríte blog, staráte sa o jeho podporu a bezproblémový chod a články za vás píšu najatí redaktori. Stanete sa vydavateľom. Bez zamestnancov a odvodov. Len ešte nájsť toho, kto bude za nás písať články bez PR pozadia a bez odkazov, bez ktorých nie je možné zverejňovať tie reklamné.

One Comment

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.