Placla.cz – prehľad za rok 2013

Od januára 2014 má systém článkov na podporu predaja eshopov a propagácie www stránok nových majiteľov. A treba povedať, že za prvé týždne fungovania placla.cz pod novým vedením sa objavili mnohé nové vylepšenia. A majitelia aj odtajnili informácie o fungovaní systému a zárobkoch blogerov za rok 2013.


Novinkou teraz je zobrazovanie času, koľko priemerne trvá blogerovi napísať objednaný článok. Je to dobrá motivácia, lebo občas prokrastinácia postihne každého z nás. Potešením pre autora tohto blogu je jeho prítomnosť v prvej štvrtine z celkového počtu blogerov.

Placla.cz teraz vylepšila administráciu blogov aj tak, že konečne na náš podnet sa v záhlaví okna zobrazuje aj názov blogu, v ktorého ponuke sa práve bloger „prehrabuje“. Táto doteraz chýbajúca maličkosť zabráni reagovať na ponuku článku, ktorý nekorešponduje s obsahom blogu, a to aj omylom.

Koľko sa dá zarobiť na Placla.cz?

Koľko sa kto snaží 😉 Aktívnych je 120 autorov-blogerov, ktorí prevádzkujú 410 blogov, inzerentov je takmer 600. Ďalšími zaujímavými číslami sú predovšetkým vyplatené provízie, ktorých výška sa ráta v miliónoch českých korún, presnejšie 2 535 641 Kč. Teší nás, že malá časť tejto sumy skončila aj na našom bankovom účte. Ale najusilovnejšiemu bloggeri sa ani zďaleka nepribližujeme. Suma 310 934 Kč, ktorú si tento bloger za rok na Placla.cz zarobil, je desaťnásobne vyššia. Osobne sa domnievam, že skôr ide o malú firmu, pre ktorej blogy píše viacero autorov na zákazku, podobne ako pre nás. Ale stále máme čo doháňať.

Priemerná cena za normostranu článku, bola v roku 2013 283 Kč. Celkový počet článkov, ktoré si inzerenti objednali, je 12 084. A aké články najviac frčia? Sú to tie, ktoré sa pohybujú v cenovom rozmedzí 220 – 240 Kč, nasledované drahšími článkami, za ktoré inzerenti ponúkli 250 – 300 Kč. Avšak bez šance nie sú ani články nad 500 Kč. Žiaľ, také sa nám doteraz vyhýbali. Teraz majitelia Placla.cz novo ponúkajú aj VIP dopyty a podľa prvých správ si nevedú úplne zle.

Všetky tieto a ďalšie informácie zverejnili majitelia na infografike, ktorú prikladáme:

infografika placla.cz

Kto chce byť na internete úspešný, musí sa nejako zviditeľniť. Banerová reklama už dávno nefunguje a PPC inzertné systému môžu byť pri zlom nastavení veľmi drahé. Objednanie si článkov na blogoch, ktoré o vás napíšu neutrálne alebo pozitívne, vám privedie návštevníkov aj zlepší pozície vo vyhľadávaní. Ak je konkurencia pred vami, možno je to preto, že vy ešte nepoužívate Placla.cz. Tak neváhajte a vyskúšajte, kliknutím na banner:

podpora predaja
podpora predaja

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.