Zbláznim sa…

Čo by ste asi čakali, keby ste uvideli vo svojej mailovej schránke poštu s takýmto predmetom? Zbláznim sa… Že vám píše niekto zo známych a má ťažký deň, problémy so zamestnávateľom alebo ste ho niečím naštvali? Alebo ho štve jeho partner, partnerka? Nič také. Takýto email skončil v spamovom priečinku z celkom prozaických dôvodov.


A tým dôvodom sú, ako vždy, peniaze. Teda vaše peniaze. A ktosi má na new zálusk, ako sa hovorí. Povedzte si úprimne, kedy vám kto pošle mail bez toho, aby od vás niečo chcel? No vidíte, tak je to aj s odosielateľom tejto nevyžiadanej reklamnej správy. alan.derinda-21_08-72@xzorbixmedia.com od vás nechce nič iné, ako len vaše peniaze.

Pravda, aby ste nemali hneď od začiatku odmietavý postoj, o peniazoch sa tu nehovorí. Len vám niečo ponúka, čo podľa neho má byť pre vás veľmi užitočné a veľmi výhodné. Až tak, že sami mu svoje peniaze ponúknete. nezabúdajte, že peniaze, na rozdiel od veľmi rozšírenej povery, nie sú odmenou, ale peniaze sú korisťou. A teraz sa poľuje na tie vaše.

Začiatok spamu:

Teraz Vám napudíme fantáziu:

Predstavte si takú záhradnú hadicu, ktorá:
– sa neláme,
– nezamotá sa,
– rozpína sa na svoj trojnásobok,
– je odolná, silná,
– vytvára silný prúd vody.

Podľa Vás je to nemožné?

Spoznajte záhradnú hadicu Xhose, tento revolučný
vynález, ktorý uľahčí polievanie a umývanie auta:

http://xhose2014-sk.com/

Pomocou záhradnej hadice Xhose sa práca v záhrade stane zábavou.
Získajte ju teraz za super cenu, s polievacou hlavicou ako darček:

http://xhose2014-sk.com/

S pozdravom:
Alan Derinda

Koniec spamu.

 

 
Ako vidíte, peniaze sa rafinovane v celom spame, ktorý vám Alan alebo niekto, kto sa za neho vydáva, poslal bez toho, že by ste ho o to žiadali, nikde nespomínajú. Ozaj, máte vy vôbec záhradu, kde by ste tú zázračnú hadicu mohli použiť?

Keď si dáte tú námahu a adresu z konca spamu si otvoríte, vyhúpne na vás celá webová stránka, ktorá vychvaľuje prednosti tohto zeleného zázraku. Všetko sa dozviete, okrem ceny. Rafinované, že? Až na konci stránky sa dozviete, že:
do 18.05.2014 50 % zľava!
Namiesto 79 € / ks. len 39,5 € / ks.!

Len tak rozmýšľam, na koľko týždňov si za tie peniaze najmem študenta, ktorý mi bude chodiť polievať trávnik a ja sa nebudem starať ani o trávnik, ani o hadicu. Alebo ak ma práca s hadicou baví, koľko metrov hadice aj s automatickým bubnom si môžem za tie prachy kúpiť.

Moje prachy teda nedostanú. Hoci mi posielajú spam za spamom a ešte sa mi snažia tú zelenú hadicu predať aj v televízii, keď pri prechádzaní programov niekde náhodou beží teleshoping. Tak ako každý spam, aj tento treba vymazať a ignorovať ponuky vydriduchov, ktorí sa nám snažia predať predražené nezmysly.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.