Návod, ako na váš účet kredit s čiastkou US $ 5,500,000.00

Tento už chronicky sa opakujúci email, ktorý pristáva vo vašich schránkach v rôznych obmenách, by ani nemal byť označený ako spam, skôr ako podvodný email. Je síce rozosielaný na všetky mailové adresy, ale jeho cieľom nie je nalákať vás na úžasnú ponuku ešte úžasnejšieho tovaru, ale pod pláštikom ľahkého získania peňazí vylákať od vás najskôr vaše osobné údaje a potom aj vaše peniaze.


Často sa označuje takýto mail za „Nigérijský podvod“ podľa krajiny, odkiaľ sa začal v minulosti šíriť. Princíp je stále rovnaký. Dozviete sa, že ste jediným dedičom celkom slušnej sumy peňazí. Alebo dedičia zomrelého nie sú a šikovný bankový úradník vie, ako presunúť toto dedičstvo na váš účet, ak sa s ním podelíte. Alebo nejaká podobná varianta.

Základom je, že po vás chcú poskytnutie vašich osobných údajov a údajov k bankovému účtu alebo založenie nového účtu. Ak sa necháte zlákať vidinou ľahko získaných peňazí a na takýto podvodný spam odpoviete, v ďalšom emaile sa dozviete, že:

  1. máte poslať plnú moc k účtu, aby mohli previesť peniaze
  2. máte poslať pár sto dolárov ako poplatok na začatie konania

a podobné administratívne obštrukcie. Neskôr zase bude treba zaplatiť nejaký administratívny poplatok na zahraničný bankový účet a postupne tak vo vidine miliónov zaplatíte stovky a tisíce eur a stanete sa tak ďalšou obeťou nigérijského podvodu. A ak nie ste dostatočne inteligentní, tak sa pôjdete posťažovať do jednej bulvárnej slovenskej televízie, ako jedna pani bývalá majiteľka panelákového obchodu s potravinami v Bratislave a urobíte zo seba idiota pred celým národom.


Prvý Dôvera Bank Plc
Zahraničné oddelenie remittance
Sídlo spoločnosti : Prvý Dôvera dom ,
271 Londýn Nakupovanie Ctr .
London , KY 40741 , Anglicko .
E – mail : admin@firsttrustgroupplc.com
Tel : ( +44 ) 705 382 8715
Pozor : Vážení príjemcu .

Návod, ako na váš účet kredit s čiastkou US $ 5,500,000.00

My v tejto prvej trustového Bank plc blahoželať a informovať vás , že po dôkladnom preskúmaní svojho dedičstva dokumentov v spojení s centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu hodnotiacej správy bola vaša platba spis zaslaný k nám okamžitému prevodu časti platby na váš bankový účet určený z ich zahraničným účtu s nami . Audit správy , ktoré nám ukazuje , že ste prechádza ťažkým obdobím zaplatí veľa peňazí , aby zabezpečila prepustenie svojich dedičských fondov , ktoré oneskorenými niektoré pochybných bankových úradníkov .
Preto rada , ktorú ste prestal ďalšiu komunikáciu s každej korešpondencii mimo túto funkciu , pretože nemusíte platiť žiadne peniaze , alebo poplatok prijať svoje finančné prostriedky , ako ste sa stretli s celou požiadavkám prevodu prostriedkov .
Jediná vec , ktorú požaduje od vás je otvoriť nebytových účet , k tomu , aby sme na váš účet kredit priamo z online telegraficky alebo prostredníctvom bankomatu kartou alebo cez ATM doručenie hotovosti na vašu domácu adresu .
Ak sa budete riadiť našimi pokynmi , bude vaše finančné prostriedky pripísané a premietať na vašom bankovom účte ( 3 ) pracovných bankových dní odo dňa otvorenia tejto nebytových bankový účet v našej banke .
Pre ďalšie informácie a pomoc na tejto remittance oznámenia , láskavo odovzdal nám Nižšie uvedené informácie je .

1. . Plné názvy :
2. . Bydlisko :
3. . Telefón / Fax :
4. Dátum narodenia / vek :
5. Príbuzní
6. Krajiny trvalého pobytu
7. Povolania.
8. . Akým spôsobom by ste chceli získať svoje finančné prostriedky . Bankový prevod / ATM kartou alebo v hotovosti Dodanie k Vám domov .
Akonáhle dostanem vaše údaje budem odovzdal isté našu prepravnú oddelenie pre začatie vášho prevodom prostriedkov .
So srdečným pozdravom ,
Pani Elizabeth Henderson
Medzinárodná banková divízia .
Prvý Dôvera Bank PLC

Všimnite si prosím znaky tohto spamu. Strojový a nepresný preklad textu do slovenčiny, nepresné interpunkčné znamienka, známka prekladu Google translátorom. Vymyslené funkcie a inštitúcie.

Ak sa nudíte a potrebujete sa dostať do problémov, prípadne televízie, nevymažte email. My ostatní sa len pozrieme, koľko miliónov sme zase vyhrali tentoraz a venujeme sa svojej práci alebo zábave.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.