Excel kurzy cez internet dostupné pre každého

MS Excel patrí medzi najpoužívanejšie programy súčasnosti. Aj napriek rýchlo prebiehajúcemu technickému pokroku veľa užívateľov počítačov nepozná výhody Excelu. Pre mnohých z nás je to nevyužívaný a prebytočný program. Tí, čo objavili čaro „excelovského“ sveta, nevedia si ho vynachváliť. Ak by ste mali možnosť ušetriť si hodiny práce, keď si zadovážite kvalitné Excel kurzy cez internet, využili by ste to?

Vzdelávanie nemusí byť diktátorstvom, a v žiadnom prípade od vás nikto nebude žiadať drvenie sa na skúšku len preto, aby ste to hneď potom mohli zabudnúť. Určite si spomínate na školské časy, kde sa učili vedomosti, ktoré boli úplne nepotrebné a nevyužiteľné pre život. Prečo však nevyužiť jedinečnú príležitosť pre vylepšenie svojho životopisu a v konečnom dôsledku sa aj zabaviť pri výučbe z pohodlia domova?

Dobre sa zamyslíte a úprimne si zodpovedajte otázku: Koľko času denne strávite na internete? Často len tak bezcieľne surfujeme po internete, čítame články, pozeráme videá alebo hráme hry. Urobiť si popri tom internetový kurz je celkom zaujímavým nápadom, a najlepšie na tom je, že si to môžete dať do životopisu, ba dokonca posunúť sa vyššie na kariérnom rebríčku.

Investícia a čas vložený do kurzu Excelu sa vám vráti trojnásobne. Ušetriť si niekoľko hodín práce človek raz za čas zvládne, najmä ak ho tlačí čas. Ale čo tak maximálna presnosť a minimálna práca kedykoľvek si zmyslíte? Znie to ako nesplniteľný sen? Excel to zvládne ľavou zadnou, pokiaľ ovládate potrebné kúzelnícke triky.

Nie každý bude kúzelníkom, ale naučiť sa magickým trikom nie je na škodu. Predstavte si čarovný prútik, ktorým mávnete, poviete zaklínadlo a problém zmizne. Nerobíte si starosti o problém, ale pociťujete túžbu a radosť skúsiť tento magický trik. Nakoniec zistíte, že z problému sa stala výzva sprevádzaná pocitom vzrušenia. Na podobnom princípe funguje aj program Excel a VBA. Nebudete potrebovať magické triky. Úplne vám postačia tie „excelovské“. Že to znie lákavo? A nie len znie, ale v praxi aj skutočne funguje.

Pamätáte si na rozprávku Narnia? V malom šatníku sa skrýva veľký zázračný svet. Program Excel je práve tým malým šatníkom a jeho funkcie veľkým zázračným svetom. Čas tam beží rýchlejšie, ale po návrate z tohto sveta sa zdá, že ubehol iba malý moment. To Excel zvláda bravúrne, množstvo práce za krátku chvíľu. V programe sa odohráva celá dejová línia, ale výstup informácií trvá doslova pár sekúnd.

Ak by vás takýmto štýlom učili na základnej, strednej alebo vysokej škole, možno by sa z učenia stala zábava. Koľko nervov a frustrácie by ste si ušetrili, ak by vám niekto ukázal iné obzory vyučovania a vzdelávania? Frustrácia vzniká zvyčajne ešte skôr, než sa do čohokoľvek pustíme. Poznáme predsa situácie, kedy sme začali byť nervóznymi len preto, lebo sme očakávali to najhoršie. Pritom sami sme si to privodili.

Práca s Excelom krok po kroku je úplne jednoduchá. S programom pracujete vlastným tempom a nie je pre vás časovo vyhradené, kedy musíte mať náladu alebo koľko času je vyhradeného na vzdelávanie. Nikto na vás netlačí, že niečo musíte. Šetríte nervami a frustrácii sa dá vyhnúť tak, že keď niečo neovládate, tak v internetovom kurze sa k danej tematike vrátite toľkokrát, koľko budete potrebovať. Môžete si pozrieť návod vo videu, alebo si prečítať podrobný článok, ako napríklad zaokrúhľovanie v Exceli. Čo sa už raz naučíte, to nezabudnete.

Po úspešnom absolvovaní kurzu získavate certifikát, ktorý si môžete s hrdosťou vystaviť vo svojej sieni slávy, prípadne sa ním pochváliť potencionálnemu alebo aktuálnemu zamestnávateľovi. Možno ich niečo nové naučíte, keď predvediete mágiu v priamom prenose, a za odmenu vás prinajmenšom pochvala neminie.

Ocenenie, potlesk, množstvo ušetrenej práce a možno aj niečo viac (napr. kariérny rast) získate absolvovaním jednoduchého a prehľadne spracovaného kurzu. Presvedčte sa sami.

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.