Prenos telefónneho čísla môže byť celkom zábavný

Žijeme v dobe kedy sa mnoho vecí považuje za samozrejmosť. Napríklad také telefonovanie mobilným telefónom. Kedysi niečo naozaj nevídané, no v terajších časoch absolútne bežná prax. Len sa prejdite po meste. Keď trošku postojíte a budete chvíľu pozorovať okoloidúcich, tak zistíte, že dobrá polovica z nich drží v jednej ruke mobil a druhá ho vytiahne z tašky alebo vrecka čo nevidieť.

Ľudia telefonujú ostošesť, pretože komunikovať prostredníctvom smartfónu je nielen nutnosť, ale aj zábava. Štyria slovenskí mobilní operátori to vedia a snažia sa ponúknuť iba to najlepšie, aby pritiahli na svoju stranu, čo najvyšší počet potencionálnych klientov. Tie najmodernejšie telefóny, výhodnú základnú ponuku, štedré paušály a vysokú internetovú rýchlosť. No a jedným z bonusov je aj prenos telefónneho čísla k novému operátorovi.

Vaše pôvodné číslo a predvoľba vám zostane

Čo však už môže byť bonusové na zmene čísla, ktoré majú všetci vaši blízki, priatelia a obchodní partneri vo svojich adresároch? Iba tak zostanú pomýlení a musia si to vaše nové číslo poznačiť a uložiť. Ak by to tak bolo, máte pravdu.

Lenže mobilní operátori ponúkajú prenos čísla tak, že vám zostane v rovnakej podobe, bez akejkoľvek zmeny. Teda vám zostane aj predvoľba. To dôležité sa týka iba vás a síce, že ste zmenili mobilného operátora.

Prečo ľudia menia poskytovatela telefónnych služieb? Dôvodov je hneď niekoľko. Koniec zmluvného obdobia, nespokojnosť s poskytovanými službami, alebo len chuť vyskúšať niečo nové, neprebádané.

Nedajte sa obmäkčiť a trvajte na svojom

Nech sa páči, nikto vám v ničom nebude brániť. Akurát sa môže stať, že hlas na druhom konci drôtu bude chcieť zistiť ten pravý dôvod a klásť vám otázky na telo, aby si vás váš aktuálny mobilný operátor udržal. Odpovedať môžete, no nemusíte, nie je to vaša povinnosť. Ak by vám bola takáto konverzácia nepríjemná, napíšte splnomocnenie a nový operátor vybaví všetko za vás. Treba to nechať jednoducho na profesionálov. Žiadna starosť.

Prenos telefónneho čísla sa uskutoční zvyčajne do štyroch kalendárnych dní. Keď sa tak udeje a máte aktívne posielanie SMS cez internet, nový operátor pošlú vám pošle správu.

Váš pôvodný mobilný operátor vás bude kontaktovať aj vtedy ak vám bude končiť zmluvné obdobie, alebo ak si zrušíte automatickú obnovu paušálu. Bude sa snažiť si vás udržať čo najdlhšie ponukou výhodnejších produktov a služieb. Záleží však iba na vás, či sa necháte obmäkčiť, alebo zotrváte na svojom pôvodnom stanovisku.

Telefónne číslo si môžete preniesť viackrát

Preniesť si telefónne číslo od jedného operátorovi k druhému si môžete preniesť aj vtedy ak vám ešte trvá zmluvné obdobie. V tom prípade ale zaplatíte pokutu na ktorej ste sa dohodli v zmluve. Inak ostanete klientmi pôvodného operátora. Rovnako si musíte voči nemu splniť všetky finančné záväzky vyplývajúce zo zmluvy, ako napríklad vyrovnanie mesačného paušálu. To je, samozrejme, pochopiteľné.

Ak náhodou mobilnému operátorovi niečo dlžíte, príde vám poštou pripomienka. Alebo naopak. V prípade, že máte na SIM karte nespotrebovaný kredit, máte právo pýtať si tú čiastku späť.

Telefónne číslo si môžete preniesť viackrát, dá sa povedať, že neobmedzene. Len treba mať na pamäti, že tie výhody, ktoré ste obdržali pri prvom prenesení už pri ďalších strácate. Možnosť prenesenia platí ako pre jednotlivé číslo tak aj pre skupinu čísel. Túto druhú možnosť si uplatňujú najmä firmy. Na konkrétnych podmienkach sa je treba dohodnúť s novým mobilným operátorom.

Pri zadávaní osobných údajov si dajte záležať

Preniesť si telefónne číslo si môžete jedine z mobilného telefónu na mobilný, alebo z pevnej linky na pevnú. Z mobilného na pevný v žiadnom prípade. Niekedy sa celá záležitosť zvykne predĺžiť, pretože klienti omylom uvedú nesprávne údaje a tak je zo štyroch dní aj niekoľko týždňov. Ale za to už nový telefónny operátor pochopiteľne nemôže. Treba si len dávať pozor pri vyplňovaní potrebných údajov.

Prenosom čísla nikdy nič nestratíte, naopak. Len získate novšie, zaujímavejšie a lacnejšie produkty a služby. Mobilní operátori musia pred prenesením totiž logicky sľúbiť niečo výhodnejšie oproti tomu pôvodnému. A vy pri tom nemusíte absolútne nič meniť. Ani rozposielať textovú správu, ani dať vytlačiť nové vizitky.

Niekedy sa prenos telefónneho čísla spája aj s numerológiou

Na záver taká jedna perlička. V posledných rokoch je na vzostupe numerológia, ktorá má podľa jej zástancov zásadný vplyv na život človeka. Vraj už to, že sme sa narodili v určitý deň, mesiac a rok znamená niečo významné a nejakým spôsobom to ovplyvňuje náš ďalší život.

Do istej miery je to pravda, pretože charakteristika jednotlivých znamení približne sedia na ich nositeľov. No niektorí idú aj ďalej a tvrdia, že za každým číslom, ktoré sa nás behom našej existencie  nejakým spôsobom týka, je rovnako tiež niečo špecifické.

Vraj aj telefónne číslo, pridelené mobilným operátorom, v sebe ukrýva zvláštnosť. Len ju musíme tým správnym prístupom vylúštiť a správne vyložiť. Či je to pravda, alebo mýtus, to už necháme na vás. Ak túžite po zábave, nech sa páči. Sčítajte, odčítajte, kráťte, delte podľa chuti. Možno na narazíte na svoje šťastné číslo…

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.