Ozvláštnite svoj byt dreveným obkladom na stenu

Ak nechcete bývať v štandardnom panelákovom byte, ale v skutočne zaujímavom a originálnom interiéri, musíte porozmýšľať, ako svoj byt ozvláštniť. Vymaľovať steny na nový odtieň, alebo aplikovať na stenu tapetu jednoducho nestačí. To nájdete prakticky v každom byte. Tatranský profil na stene však len zriedka. Tento populárny drevený obklad je najmä typický pre chaty a podkrovné priestory, no v poslednom čase si svoje miesto začína budovať aj v moderných bytových interiéroch.

Samozrejme, v byte musí tatranský profil vyzerať inak, než na chate. Pravdepodobne vám nebude vyhovovať jeho štandardný výzor, teda nalakovaný na odtieň žlto-oranžovej. Moderný bytový dizajn preferuje najmä svetlé odtiene, a to bielu, sivú či jemnú smotanovú, a práve v podobných farbách by mal byť realizovaný aj obklad na stenu v podobe tatranského profilu.

tatranskyprofil

Tatranský profil na moderný spôsob

Práve to umožňuje tatranský profil vyrobený z dreva severského smreku. Ten je totiž prirodzene biely, preto bude dokonale ladiť s moderným nábytkom, napríklad rovnako v bielom odtieni. Drevo z bežného smreka však potrebuje povrchové ošetrenie, inak by nedokázalo vyzerať atraktívne desiatky rokov. Preto ho nezabudnite natrieť ochranným lakom na drevo, v tomto prípade bezfarebným. Zaujímavou alternatívou tradičného profilu so severského smreku je kartáčovaný profil, rovnako v svetlom odtieni dreva, avšak so zvýraznenou štruktúrou, ktorá na stene vytvorí efektnú mozaiku.

Slovenský obklad na stenu vytvára súhru so škandinávskym či provensálskym štýlom

Pre priaznivcov romantického štýlu alebo interiérov zariadených v duchu Škandinávie či Provensálska zas prinášame inú inšpiráciu. A to tatranský profil natretý bielou farbou na drevo, ktorý tak dokonale vystihne základné črty týchto dizajnových smerov. Navyše, váš byt tak získa mierny retro nádych a s ním aj obrovskou dávku originality. Čo bol vlastne váš pôvodný cieľ – vytvoriť interiér, ktorý sa líši od konvenčných riešení a srší jedinečnosťou. V tomto prípade navyše aj s príjemným prvkom z prírody.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.