Nie je nôž ako nôž

Iste mi dáte za pravdu, keď poviem, že nie je nožík ako nožík. A iste mi dáte za pravdu keď napíšem, že si na to spomenieme takmer vždy, keď zájdeme do nejakej reštaurácie na obed alebo večeru. Každý z nás má v obľube nože určitej veľkosti, určitej hmotnosti a určitého tvaru. A tie ostatné mu akosi nepadnú do ruky. Jednak sme zvyknutí hlavne z domu, kde si nože sami kupujeme a sami vyberáme, ktoré chceme používať a ktoré radšej vynechávame zo svojho repertoára. A jednak každý máme inú predstavu, čo je to krása a účelnosť, ktorá sa s nožmi spája.

Kto často doma varí, ten si na svoje kuchynské nože potrpí a stará sa o ne. Vie, že ergonomicky tvarovaná rukoväť mu poskytne bezpečný úchop aj rýchlu prácu a že čepeľ z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele je samozrejmosť. Dobrý nôž sa ľahko ostrí, no netreba to robiť často. Kvalita sa tu naozaj prejaví k čistote a efektívnosti prípravy jedla. V domácej kuchyni je to výhoda, v reštaurácii nevyhnutnosť.

TescoamAZZA

Ľudia si reštaurácie vyberajú podľa kvality pripravovaných jedál a ochoty obsluhy, no zaváži aj používaný servis. Takže príbory tescoma poskytujú podniku konkurenčnú výhodu a hosťom nerušia gurmánsky zážitok. To je aj dôvod, prečo si ich kupujú ľudia domov. Kvalitné príbory viac ovplyvňujú chuť jedla, ako tatárska omáčka alebo majonéza. Príborový nožík, kvalitne vyrobený a dobre vyvážený, aby vám nepadal z ruky a k nemu vidlička ostrá na mäso a objemná na prílohu. Kedysi sada príborov tvorila rodinné dedičstvo a dnes nie je dôvod to meniť.

priboryTescoma

Kým sa však jedlo dostane pod príbory, musí prejsť dlhú cestu prípravy na kuchynskej linke. Kuchynské nože Tescoma sú účinným pomocníkom pri príprave mäsa, zemiakov, zeleniny alebo šalátov. Skrátka sa bez nich žiadny kuchár ani kuchárka nezaobíde a dobré jedlo bez nich nevznikne. Možno sa nám pri každodennej príprave jedla zdajú všetky tie nože a nožíky ako samozrejmosť, ale s kvalitným nožom sa nám pracuje lepšie a príprava jedla teší.

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.