Ako veľmi je anglický jazyk dôležitý pre váš biznis či zamestnanie

Nároky zamestnávateľov na nových uchádzačov o prácu sa z roka na rok zvyšujú. Týka sa to predovšetkým praxe v oblasti práce, ktorú chcete vykonávať a samozrejme cudzích jazykov. Ak ešte stále váhate, či sa prihlásiť na jazykový kurz, neváhajte, zvýšite si tým možnosť zamestnať sa, alebo rozvíjať svoj biznis aj na medzinárodnej úrovni.

Aké sú požiadavky zamestnávateľov pri pracovných pohovoroch?

Každý zamestnávateľ si veľmi dobre premyslí koho a prečo príjme do pracovného pomeru, vzhľadom na daňovo-odvodový systém. Aj preto sa každým rokom takmer na všetkých pracovných pozíciách zvyšujú nároky na uchádzačov. Od potencionálnych nových zamestnancov sa vyžadujú väčšie osobnostné predpoklady, schopnosti i skúsenosti a samozrejme čo najvyššie dosahované pracovné výsledky. Len so základnými znalosťami už budete mať väčší problém zamestnať sa.

Medzi najzákladnejšie predpoklady, vďaka ktorým si zamestnávateľ vyberie práve vás, patria:

  1. Vedieť jasne a zreteľne komunikovať a vyjadriť svoj názor.
  2. Vedieť sa prezentovať, uviesť pravdivé a relevantné informácie o sebe, ktoré by vám mohli priniesť úspech v budúcej kariére.
  3. Vedieť definovať svoje pozitívne aj negatívne vlastnosti, ktoré by mohli byť kľúčové na prijatie do zamestnania.
  4. Byť flexibilný, mať schopnosť rýchlo sa učiť novým veciam a vedieť sa rýchlo adaptovať na meniace sa požiadavky zamestnávateľa.
  5. Vedieť zvýšiť svoju produktivitu, nájsť spôsob, ako sa odlíšiť od svojich kolegov, byť proaktívny a prinášať lepšie pracovné výsledky.
  6. Ovládať aspoň jeden cudzí jazyk.

Pri poslednom bode sa treba trochu pristaviť. V dnešnej dobe je už skutočne nevyhnutné vedieť aspoň základy niektorého cudzieho jazyka, potrebné pre dohovorenie sa alebo dokonca mať profesionálne znalosti na najvyššej úrovni. Medzi najviac používané jazyky sveta patrí bezpochýb angličtina a ak ju ešte stále neovládate, čím skôr sa prihláste na jazykový kurz.

Kurzy angličtiny Bratislava

Naše hlavné mesto ponúka okrem množstva iných vymožeností, aj možnosť absolvovať rôzne kurzy cudzích jazykov v rôznych jazykových školách. Jazykové kurzy angličtiny v Bratislave ponúka napríklad aj jazyková škola Volis Academy. Okrem toho, táto jazyková škola ponúka aj špeciálne kurzy pre deti, výučbu online formou cez Skype, rôzne firemné kurzy, prípravu na maturitu, certifikáty a takisto aj pracovné pohovory.

Ak po anglicky neviete vôbec zaplaťte si celý kurz, ak však už čo to ovládate a len si nie ste istí pred pohovorom, prihláste sa na kurz prípravy na pohovor v cudzom jazyku. Ten vás pripraví na všetky typické aj netradičné otázky tak, aby vás skutočne nič nezaskočilo.

Ak ste samostatne zárobkovo činná osoba, predpokladom pre váš biznis a prípadné expandovanie do zahraničia je takisto cudzí jazyk. Naučte sa ho nielen vy, ale takisto pripravte aj svojich zamestnancov, pretože predpokladom pre úspešnosť každej spoločnosti, sú neustále sa vzdelávajúci zamestnanci.

Kurz Business English

Veľa firiem v súčasnosti vzdeláva svojich zamestnancov aj v oblasti obchodnej angličtiny, ktorá je na pracovnom trhu veľkou výhodou. Ide o business english kurz, ktorý vám pomôže zvládnuť základy slovnej zásoby, internú komunikáciu s kolegami, externú komunikáciu s obchodnými partnermi a dokonca aj prípravu na medzinárodný certifikát.

Znalosť obchodnej angličtiny vám zabezpečí vyhnutie sa nejednoznačnosti v komunikácii a to používaním určitých obchodných fráz a zaužívaných výrazov. Vybrať si môžete z rôznych úrovní kurzu, podľa vašich potrieb, či už ide len o naučenie sa základných fráz alebo osvojenie si schopnosti používať termíny z oblasti právnych noriem, obchodných spoločností, investovania, bankových operácií, daní, finančníctva a iných.

Firemné vzdelávanie ponúka aj Volis Academy a Kurz Business English v nej prebieha interaktívnou formou, pri ktorej musia „študenti“ okrem naučenia sa pojmov, preukázať schopnosť využiť naučené veci aj v praxi. Účastníci kurzu sú rozdelení do šiestich kategórií, pričom každá z nich zahŕňa rôzne témy zamerané na obchodné prostredie. Naučiť sa tak môžete všetko, čo nevyhnutne potrebujete alebo len to, čo vy sami chcete. Vďaka tomuto kurzu si odnesiete množstvo teoretických, ale aj praktických  vedomostí.

V dnešnej dobe je anglický jazyk naozaj nevyhnutnosťou a ak chcete zvýšiť svoje šance na trhu práce, je dôležité ho ovládať. Ideálne je, ak vám toto vzdelanie zabezpečí váš zamestnávateľ, ale pokiaľ nie, neváhajte si zaplatiť za jazykový kurz sami. A ak vám nevyhovuje navštevovanie jazykovej školy, učiť sa môžete aj z pohodlia domova, prostredníctvom online kurzov so skúsenými lektormi cudzích jazykov.

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.