Sprchový kút nemusí byť iba riešením malého priestoru kúpeľne

Sprchové kúty sú zvyčajne úsporným riešením priestoru malej kúpeľne. K ich výhodám patrí možnosť rýchleho použitia a súčasne i výrazná úspora vody, energií i času.

Doba však prináša možnosti doplniť si sprchový kút o doplnky, ktoré rozšíria jeho funkčnosť takým spôsobom, že sa zo sprchy stáva plnohodnotné domáce wellness. Keď si do sprchového kúta nainštalujete kombináciu ručnej sprchy a hydromasážneho panelu, prípadne panelu s intenzívnym prúdom vody s efektom “vodopád”, je možné, že v sprche budete tráviť oveľa viac času, ako je obvyklé.

Wellness doplnky sprchových kútov sú častým dôvodom toho, že sprchový kút sa stáva funkčným doplnkovým zariadením veľkých kúpeľní, súčasťou ktorých je aj vaňa.

kupelna

Zaujímavým doplnkom je aj termostatická vodovodná batéria, ktorá umožňuje reguláciu teploty vody, takže voda má stabilnú teplotu po celý čas sprchovania, aj keď prúd vody niekoľkokrát zastavíme a opätovne pustíme. Toto oceníte najmä pri zastavení vody pri šampónovaní a mydlení. Použitie tejto technológie umožní aj výraznú úsporu vody a energií. Termostatická sprchová batéria má špeciálnu ovládaciu hlavicu, zabezpečenú proti náhodnému pohybu. Sprchovanie je tak bezpečné aj pre deti a osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Rôzne druhy termostatických batérií ponúka napríklad značka RAVAK.

Pri plánovaní kúpeľne so sprchovým kútom je dôležitý aj výber vaničky. Pre menšie kúpeľne, alebo v prípade, že potrebujete bezbariérový prístup, je ideálnym riešením voľba sprchového kúta typu Walk-In, ktorý je umiestnený priamo na podlahe so zabudovaným odtokovým žľabom či podlahovou vpusťou. Tento typ sa dá prispôsobiť akémukoľvek priestoru.

Ďalšou zaujímavou možnosťou, ktorú ocenia majitelia minikúpelní, do ktorých nie je možné umiestniť vaňu, sú takzvané minivane – hlboké sprchové vaničky s praktickým sedadlom, ktoré umožnia pohodlné sprchovanie celej rodine a kúpeľ pre deti.

credit:
freeimages.com/engindeniz

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.