Výhody a nevýhody spojenia kuchyne s obývačkou

stolickaNejeden z nás sa pri výbere nového bývania zaoberal otázkou, či prepojenie obývačky a kuchyne je výhodné alebo nie. Odpoveď na túto otázku nie je vôbec jednoduchá. Treba si uvedomiť, že každý obytný priestor je špecifický niečím iným. Mali by ste zvážiť všetky dôležité faktory, ktoré vám pomôžu vybrať ideálne riešenie nielen na teraz, ale aj do budúcnosti.

Na začiatku by ste si mali uvedomiť, že kuchyňa slúži na prípravu jedál a na ich konzumáciu. Zato obývačka slúži ako spoločenská miestnosť, v ktorej budete prijímať návštevy.

Veľkou výhodou prepojenia týchto dvoch miestností je komunikačné prepojenie. Prakticky môžete pripravovať chutný pokrm, ale zároveň sa môžete rozprávať so svojimi kamarátkami, ktoré vás prišli navštíviť. Táto výhoda je súčasne aj nevýhoda. Pýtate sa prečo? Najmä preto, lebo výpary z jedál sa budú šíriť po oboch miestnostiach. Niekomu výpary s jedál nevadia. Naopak niekomu ale môžu. Všetko samozrejme záleží len na vás. Ak chcete cítiť aj počas pozerania obľúbeného programu výpary napríklad z vyprážaného mäsa, ktoré ste pripravovali na obed, môžete si vyberať byty, ktoré majú prepojené tieto dve miestnosti. V tom prípade ale rátajte s tým, že vám vaše sedacie súpravy napáchnu. Ak vám to ale nevonia, radšej si vyberajte byty a domy s oddelenou kuchyňou od obývačky.

sedacka

Otvorené priestory medzi kuchyňou a obývačkou sú výhodné najmä vtedy, keď chcete mať pod dohľadom svoje deti hrajúce sa v obývačke. Nemusíte behať medzi dvoma miestnosťami. Jednoducho nakuknete a skontrolujete svoje ratolesti v prípade, že robia neplechu. Keď bude pripravené jedlo, len ich zavoláte a posadíte na jedálenské stoličky.

V skratke: Prepojenie obývačky s kuchyňou má veľa výhod, ale zároveň prináša aj množstvo nevýhod, ktoré vám rozhodovanie pri priestorovom usporiadaní komplikujú. Dôkladne si premyslite dispozičné riešenie svojho nového bývania, aby sa nestalo, že po pár rokoch budete ľutovať a už nebude cesty späť.

Náš tip: Ak máte záujem o prepojenie kuchyne s obývačkou, do obývačke si kupujte výhradne kožené sedačky, ktoré pach z pripravovaných jedál neabsorbujú.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.