Symbolika šperkov a ich nezastupiteľný význam v živote ženy

prstene Šperky hrajú podstatnú úlohu v živote ženy. Veď ženy sú šperky obdarovávané už roky. Niet divu! Taký dobre vybraný šperk poteší koľkokrát viac, ako kytica kvetov. Čo si budeme rozprávať, kvetina iste poteší každú ženu, ale krása kvetov, rovnako tak aj ich vôňa je len dočasná, kdežto trblietanie šperkov pretrváva. Kvôli tomu sa však páni nemusia kvetinárstvu oblúkom vyhýbať. Lebo ako je známe, kvetina šperk pekne dopĺňa.

Či už muž, alebo žena, pre každého má šperk odlišný význam. Pre muža je šperk nielen hodnotnou komoditou, prievanom v jeho peňaženke, ale bezpochyby aj kľúčom k srdcu jeho milovanej. V živote žien zase šperky hrajú hneď niekoľko rolí. Nielenže ich krášlia a zdobia, majú pre ne aj istú symbolickú hodnotu. Prísľub svadby a život s milovaným partnerom sa do ženských sŕdc bezpochyby zaryje viac, než prsteň do ich prstenníka.

Zo šperkov je to práve prsteň, ktorý nesie veľkú symbolickú hodnotu, či už je to zásnubný, snubný alebo jednoducho s láskou darovaný. To veľmi dobre vedia odborníci na šperky. Na internetových stránkach už mnoho mužov zvolilo správny prsteň pre svoju životnú lásku. Šperkár a dizajnér si je veľmi dobre vedomý, že každý šperk musí byť originál, rovnako tak, ako jeho budúce nositeľ / nositeľka. Výrobe a návrhu šperkov sa venuje dlhé roky, preto má aj istý odhad nielen na kombináciu materiálov, ale aj na dizajn šperku. Skrátka a dobre šperky žnú obdiv všade tam, kde dosiahne ich žiara.

prsten

Ale späť k symbolike prsteňov, pretože na tú sa kládol dôraz už v starovekom Egypte. Pri každom obrade, kedy sú spojení dvaja ľudia v manželský pár, hrá prím vzájomné odovzdávanie prsteňov. Pri obrade si pár sľubuje lásku a vernosť v čase dobrom i zlom a to všetko je spečatené práve snubným prsteňom, ktorý sa v tom najlepšom prípade usadí na prsteníčkoch oných dvoch ľudí natrvalo.Veď ani prsteň, ako symbol manželstva nebol vybraný len náhodne. Tiež ste sa niekedy sami seba pýtali, prečo akurát prsteň? Prečo si novomanželia pri obrade nevymieňajú napríklad náušnice alebo náhrdelník? Pravdepodobne za to môže práve tvar prsteňa. Kruhovitý tvar jednoducho nemá koniec a práve také by malo byť každé manželstvo. Že realita je niekedy trošku iná, za to zásnubný, ani snubný prsteň naozaj nemôže.

Vedeli ste ale, že v skorších dobách snubný prsteň dostávali iba ženy, a že muži ho začali nosiť až v polovici dvadsiateho storočia? Ani za symbol vernosti a oddanosti nebol predtým považovaný. Prsteň na prstenníku ženy kedysi znamenal iba onú zmenu stavu a fakt, že je už žena zadaná a pre ostatných mužov tak nedostupná. Dnes nesú partneri ťažobu prstienkov a s nimi spojenú symboliku vernosti a oddanosti rovnakým dielom. Preto by sa aj na ich výbere mali podieľať spoločne. Však snubné prstienky nie sú žiadnym prekvapením. Budúci manželia si tak môžu vybrať nielen tvar, materiál, ale aj celkový dizajn snubných prstienkov. Podľa ľubovôle si do nich môžu nechať vyryť napríklad dátum ich svadby.

svatba

Keď už sa budúci novomanželia venujú výberu snubných prstienkov, je viac než pravdepodobné, že sa na obrúčke onej budúcej manželky blýska zásnubný prsteň, ktorý je akousi predzvesťou nastávajúceho zväzku. A práve zásnubný prsteň môže byť pre nastávajúce veľkým prekvapením. A jeho výber nie je pre partnera žiadnou hračkou. Už len vybrať tú správnu veľkosť dá veľa práce, potom zvoliť dizajn, ktorý ocení hlavne jeho partnerka a ani odovzdanie onoho čarovného krúžku by sa nemalo nijako podceniť. Zásnubný prstienok môžete vhodiť do pohára so sektom, môžete pristúpiť na klasické odovzdávanie, kedy si pokľaknete a za sprievodu kúzelnej hudby a s kyticou červených ruží v pozadí ladne otvoríte krabičku, fantázii pri žiadaní partnerky o ruku sa však medze nekladú. Však veľa zamilovaných mužov sa nezdráha podstúpiť krkolomné a kaskadérske kúsky, ktorými zoberú dych nielen svojej milovanej, ale celkom iste aj širokému okoliu. Či tak alebo onak, trblietanie onoho zásnubného prstienka bude pomyselnou čerešničkou na torte.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.