Komody dobre vyzerajú a dobre slúžia

komodaPri zariaďovaní bytu alebo domu nábytkom najväčší dôraz kladieme na veľký nábytok. Zháňame kvalitnú posteľ, skrine s veľkým úložným priestorom do spálne a do obývačky zase pohodlnú a veľkú sedačku a k nej obývaciu stenu, ktorá pojme nie len hodnotný porcelán, ale aj mnoho kníh a umožní vystaviť naše umelecké predmety. No okrem týchto veľkých kusov môžeme náš domov obzvláštniť aj menšími kusmi nábytku, ktoré efektívne využijú voľné miesto a súčasne svojím tvarom dodajú bytu štýl. Hovoríme o komodách.

Pod týmto názvom, pripomínajúcim staré dobré časy, si môžeme predstaviť osobitne stojace nízke skrinky, ktoré opäť prichádzajú do módy a ľudia si ich radi kupujú. Biele komody sa hodia do spálne, ale aj do kuchyne a sú vynikajúcim úložným priestorom pre drobné predmety každodenného použitia. Navyše ich vrchnú stranu môžeme využiť ako stolík, či už ako miesto pre vázu s čerstvými kvetinami alebo pre popolník či malé občerstvenie.

Šuplíkové skrinky s prirodzeným vzhľadom dreva sú označované ako rustikálne komody a kupujú si ich ľudia nie len na chaty a chalupy, ale do svojich bytov, keď dávajú prednosť ľudovému alebo sedliackemu štýlu zariadenia domácnosti.

Komody do obývačky využijete nie len pri zaplnení prázdneho miesta v izbe. Poskytujú úložné miesto pre vaše veci a pritom nepôsobia mohutne, aby opticky zapratali celú miestnosť. Dajú sa dokúpiť aj dodatočne ako doplnok vášho súčasného nábytku alebo ním nahradíte nábytok, ktorý už doslúžil alebo sa nehodí do bytu pri vašom súčasnom štýle. Prípadne zvoľte starodávny vzhľad ako miesto pre uloženie spomienkových predmetov na detstvo a vašich starých rodičov, s ktorými ste trávili čas cez prázdniny na dedine.

komody

Keď vaše deti vyrástli a založili si vlastnú domácnosť, štýl tej svoje môžete zmeniť aj bez toho, že by ste museli kompletne vymeniť nábytok. Často stačí maličkosť, akou je komoda. A váš byt získa nový šmrnc.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.