Podnikateľský účet

Podnikanie je činnosť vykonávaná za účelom zisku. Tržby za tovar alebo služby, ktoré firmy ponúkajú svojím zákazníkom, sa musia sústreďovať na bankovom účte. Dokonca aj keď časť tržieb prijímate od zákazníkov v hotovosti, dochádza k ich pravidelnému presunu na bankový účet. Pretože platby za nakupované služby, za tovary ale aj výplata miezd zamestnancom či odvody a dane sa oveľa jednoduchšie a lacnejšie platia práve prevodom z účtu na účet. Ako vybrať najlacnejší účet?

Práve pre rôzne poplatky za vedenie účtu alebo transakčné poplatky pri príjme peňazí alebo platbe či za výpisy sú nezanedbateľnou časťou nákladov firmy. Otázka výberu najvhodnejšieho bankového účtu je na programe dňa nie len pri zakladaní firmy, ale mali by sme sa jej venovať aj v priebehu jej života.

Snom mnohých konateľov je získať podnikateľský účet zadarmo a nemusieť riešiť, že s každou zaplatenou položkou firma stráca aj na poplatkoch a nemusieť riešiť spájanie malých platieb, ktorým sa nedá vyhnúť, do väčších blokov. Výstavné budovy bánk v najdrahších centrách miest sú možno krásne, ale prečo by sme ich mali platiť práve my?

stovky

Mnohé banky sú k podnikateľom veľkorysé pri poskytovaní úverov, no podmieňujú to práve otvorením si podnikateľského účtu u nich, za ktorého prevádzku zaplatíme nemalé poplatky, ktoré nám môžu zvýšiť náklady na lacný úver. Či je úver skutočne pre vašu spoločnosť výhodný, vám povie úverová kalkulačka. Samozrejme že silné a slabé stránky vášho biznisu si musíte určiť sami, ale keď sa ukáže, že je produkt je životaschopný a profitabilný, s prefinancovaním vám pomôže dobrá banka s dobrým účtom, ktorý vám skutočne pomôže a nebude z vás len vyťahovať peniaze.

Hoci banky sa rady prezentujú ako konzervatívne a solídne inštitúcie, my nemáme dôvod zostávať pri ich výbere konzervatívni. Vyberte si takú banku, ktorá je vám skutočným partnerom vo vašom podnikaní.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.