Sociálna sieť firiem v Slovenskej republike

Pokiaľ chcete nájsť zákaldné informácie o živnostníkovi, môžete využiť stránku www.zrsr.sk, teda ŽIVNOSTENSKÝ REGISTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY, stránku zabezpečuje Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, Sekcia verejnej správy, Drieňová 22, 826 86 Bratislava 29. Podobne je to aj so spoločnosťami, teda akciovými spoločnosťami, spoločnosťami s ručením obmedzeným a ďalšími. Všetky dôležité informácie nájdete na stránke www.orsr.sk. Všetko sú to ale izolované informácie. Čo keď hľadáte nejaké súvislosti?


Čo keď vás zaujíma, kto všetko stojí za konkrétnou firmou? Alebo, s ktorými ostatnými ľuďmi má k sebe blízko jeden človek? V ktorých firmách figuruje?

Takéto informácie vám poskytne FOAF, sociálna sieť firiem. Po zadaní mena človeka lebo názvu firmy sa vám zobrazí prehľad, ale môžete si nechať nakresliť aj vzájomné väzby voľbou vizualizácie. To sa potom človek občas nestačí čudovať!

Takto zobrazené informácie zrazu dávajú človeku zmysel. Zrazu už viete, že niektoré veci na slovenskom podnikateľskom poli sa nedejú náhodou, že mnohé firmy majú k sebe bližšie, ako sa to na verejnosti prezentuje. A tiež zistíte, že mnohí zbankrotovaní podnikatelia sú „notorickí smoliari“ a likvidujú jednu firmu za druhou, pravda, vždy na tom niekto zbohatol a vždy na to niekto doplatil.

Takže keď nabudúce budete hľadať nejaké informácie o firme alebo podnikateľovi, okrem ostatných známych stránok si ich preverte aj na FOAF. Radšej sa dopredu čudujete, ako by ste neskôr mali byť prekvapení. Nemilo prekvapení.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.