Zmeny majiteľov PayPerPost systémov

Doslova prevratné zmeny sa udiali na prelome rokov 2013 a 2014 na poli PayPerPost systémov. Koncom roka 2013 bol oznámený predaj jednotky na trhu Placla.cz, ak bude ponúknutá dobrá cena od dobrého kupca a krátko na to aj prevod dvojky Kupčlánek.cz do novej firmy, spojený s prechodom na plátcovstvo DPH. To však nebolo všetko.


Ako sa ukázalo hneď po Novom roku 2014, Kupčlánek.cz zmenil nie len plátcovstvo DPH, firmu, pod ktorou je prevádzkovaný, ale aj vlastníka. Stal sa ním Michal Kubíček, známy internetový podnikateľ. Šušká sa o sume 250 tisíc českých korún, ktoré dal za Kupčlánek, ale vraj chce investovať ďalšie peniaze do rozvoja tohto PayPerPost systému.

K zmene vlastníka došlo súčasne so zmenou servera, na ktorom je systém prevádzkovaný o polnoci zo Silvestra na Nový rok 2014. Vedľajším efektom bola „strata“ affiliate bannerov, ktoré boli presunuté na inú adresu.

Michal Kubíček vraj nechcel o tomto obchode hovoriť skôr, kým nebude uzavretý obchod s Placla.cz. Na internetových diskusiách sa povrávalo, že záujem prejavil aj o Placla.cz. Jej cena sa vyšplhala k sume tristo tisíc českých korún a k tomu záväzky voči blogerom a inzerentom asi 800 tisíc korún. Podľa mňa „záujem prejavil“ o Placla.cz preto, aby mal lepšiu vyjednávaciu pozíciu pri kúpe Kupčlánek.

podpora predaja
KUPčlánek.cz
podpora predaja

Tento PayPerPost systém prevádzkoval do konca roku 2013 Jan Kalianko, prevádzkujúci eshop s topánkami a bolo otázkou času, kedy tento systém po založení predá. Nuž, stalo sa. Teraz len počkať pár dní, či sa predá aj Placla.cz.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.