Krátky výpadok služieb

Dnes dopoludnia ste mohli pri návšteve týchto stránok zaznamenať krátkodobý výpadok služieb. Akokoľvek sa to môže zdať divné, tento výpadok neznamenal žiadny problém. Mnoho ľudí má zobrazenie chybovej stránky pri načítaní webu spojené s havarovaným webovým serverom alebo hackerskými útokmi na DNS servery. V tomto prípade však šlo o úplne niečo iné.


V utorok celý deň bolo po takmer dvoch týždňoch studeného a daždivého počasia slnečný a teplý deň. To znamená prudké zníženie návštevnosti internetových stránok, pretože ľudia nesedeli stále za počítačmi a vybrali sa von načerpať nových síl a dobrej nálady. Teda ideálny čas na zmenu hostingu týchto stránok.

Tieto stránky sú hostované na serveroch spoločnosti Websupport. Tento týždeň spoločnosť predstavila nový typ hostingu, ktorý je charakterizovaný jediným parametrom: celkove spotrebovaným miesto pre súbory www stránky (ftp), databázy a maily. Súčasne je jeden priestor možné zdielať pre (ľubovolné množstvo) domén.

Odpadá tak sledovanie množstva spotrebovaného priestoru pre súbory a fotografie, prípadne zbytočne objednané miesto pre jednu www stránku a nutnosť dokupovať priestor pre inú, ktorej miesto dochádza. Odpadá problém sledovania veľkosti databázy a navyšovanie programov, pretože jeden z parametrov práve prekročil nastavené limity.

Nový hosting s názvom The Hosting tak výrazne zjednodušuje život ľuďom, ktorí sa starajú o viacero webov. Preto som dnes dopoludnia presťahoval viacero svojich webov z jednotlivých hostingov na jeden spoločný zdieľaný The Hosting. Kompletné zálohovanie a znovunahratie na nové ftp, ktoré mi teraz umožňuje s jedným prihlasovacím údajom spravovať všetky ftp miesta, trvalo ani nie dve hodiny a pred poludním ste už mohli web čítať z nového hostingu.


Neobmedzený hosting od WebSupport.sk

Ak je vašou prácou starať sa o weby, hosting aj databázy, vyskúšajte nový The Hosting od Websupportu. Ušetríte čas aj peniaze.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.