Poplatky za slovenské diaľnice 2014

Predstaviteľ minulého režimu pri jednej verejnej príležitosti vyhlásil: “ U nás budú diaľnice vždy zadarmo.“ Že je jednotka dočasnosti 20 rokov, už vieme, Ale že „vždy“ je len o niečo málo menej, je smutné. Takže aj tento rok si musíte kúpiť diaľničnú nálepku, ak chce jazdiť po slovenských diaľniciach a neplatiť pokutu.


Podľa toho, ako intenzívne využívate slovenské diaľnice, cesty pre motorové vozidlá, stavbu diaľnice medzi Trnavou a Bratislavou a nedokončené obchvaty v polovičnom profile kolo niektorých miest, podľa toho si za ich využívanie zaplatíte. Nič to, že už ste zaplatili daň zo mzdy, daň z nehnuteľnosti (bytu, domu, záhrady či hrobového miesta s deklom), daň z pridanej hodnoty pri každej pit-cho-vine a pri tankovaní aj spotrebnú daň z palív, prípadne aj spotrebnú daň z piva či alkoholu. Štát, či skôr vláda, ro-zd-rbe vaše peniaze na sprostosti a svojich mecenášov a tak občan musí zas platiť. Kedy však bude konečne hotová diaľnica do Košíc a kedy budú tie diaľničné frcky na severe krajiny pospájané do súvislého úseku, to sa zrejme nedozvieem. Pán Fico má teraz na starosti volebnú kampaň, na „nejaké“ diaľnice teraz nemá čas.

Cena diaľničných nálepiek pre osobné autá je tento rok rovnaká ako minule, nevedno, či aj to je súčasť prezidentskej volebnej kampane. Ja si skôr myslím, že každý, kto jazdí po diaľnici, a má na diaľničnú nálepku v sume vyššej, ako je hodnota jeho automobilu rady škoda 120L, tak má aj zdravý rozum. Aby to ale tento rok bolo o niečo veselšie, tak celoročná diaľničná nálepka pre rok 2014 v hodnote 50 eur má kruhový tvar. Ja len verím, že to ktosi pošepol aj diaľničným policajtom a tak už nebudú musieť zastaviť celú premávku na diaľnici, aby skontrolovali, či ju majú všetci kúpenú.

VzorNalepky2014 Za tridsaťdňovú diaľničnú nálepku zaplatíte v roku 2014 14 eur. VzorNalepky2014Mesacna VzorNalepky2014-10dnova Desaťdňová nálepka za používanie slovenských diaľníc stojí 10 eur.

Diaľničné nálepky predávajú na poštách a na benzínových čerpadlách. Pri celoročnej sa patrí pripomenúť, že platí do 31. januára nasledovného roku. Takže vlaňajšia celoročná diaľničná nálepka je stále platná (v čase písania tohto článku) a tohoročná bude platiť aj prvý mesiac budúceho roka. Takže majitelia celoročných nálepiek sa nemusia ponáhľať s jej nákupom.

Neplatné diaľničné nálepky odporúčame z čelného skla odstrániť, dopravní policajti za ne radi dávajú vodičom pokuty. Veď za niečo musia, aby splnili plán výberu dodatkový daní do štátneho rozpočtu. Čo keď bude treba niekomu nové hodinky?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.