Dôležité oznámenie Národnej Pokladnice 2

Národná pokladnica Máme tu ďalší mail, ktorý sa z nás snaží vytrieskať naše peniaze a pritom nás presvedčiť, že nakupujeme od férového a spoľahlivého dodávateľa, ba dokonca štátnej inštitúcie. Lenže nie je všetko zlato, čo sa blyští a platí to aj o tejto ponuke zo spamu aj o tom, čo sa nám snažia predať.


Váhal som pred zverejnením tejto klamlivej ponuky, či firmu nazvať rovno podvodníkom alebo len ľahším označením, že podáva neúplné informácie. Začnime už len názvom. Národná pokladnica môže u menej ostražitých príjemcov nevyžiadanej ponuky na „investície“ vzbudiť zadanie, že im píše Štátna pokladnica. Lenže je veľký rozdiel súkromná firma versus banka. No ale kto z ľudí, čo si počítač kúpili minulý týždeň v hypermarkete, rozumie rozdielu?

Ponuka obratne nazýva predmet „medailou“, pretože nazvať ju mincou by bolo priamym porušením zákona. Zato pojmami ako „mincová kvalita“ či „zlato“ sa spam len tak hemží. Celkom určite je tento zberateľský predmet, medaila, vyrobený kvalitnými nástrojmi v kvalite mincí. Ozaj, vy viete, ako je definovaná kvalita mincí? Nie? Takže ako si to skontrolujete? Nijako. A počet „limitovanej“ edície? Celých 5000, slovom päť tisíc kusov. Viac by totiž tá lacná forma na razenie asi nevydržala 😀 A tak sa z nedostatku urobila prednosť a na obmedzený počet kusov medaile lákajú nebohých kupujúcich. Asi by oveľa viac chudákov na toto klamstvo nenalákali v celom Slovensku.

Ďalšia vec. Nadobudli ste dojem, že je medaila zo zlata? To nie je ani tá Olympijská 😉 tak prečo by bola táto, že? Len pri pozornom čítaní sa dozviete, že je na nej sem tam nejaký detail pozlátený a nejaký dokonca len postriebrený. Z čoho je to naozaj vyrobené, netuší nik.

Začiatok spamu:

DÔLEŽITÉ OZNÁMENIE NÁRODNEJ POKLADNICE
Slovenská hymna – symbol štátnosti
170. výročie uctené rýdzim zlatom a striebrom
Dátum: 4. marca 2014 Prísna limitácia: Len 5 000 exemplárov!
Zvýhodnená cena: Len € 14,95 DÔLEŽITÉ: Ponuka trvá iba 5 dní!
Vážený pán,sme hrdí na to, že Vám môžeme ponúknuť výnimočnú pamätnú medailu zušľachtenú rýdzim zlatom a striebrom, ktorá bola vyrazená pri príležitosti osláv 170. výročia vzniku slovenskej štátnej hymny. Tento symbol slovenskej štátnosti tvoria úvodné slohy národnej piesne „Nad Tatrou sa blýska“, ktorej text napísal Janko Matúška v roku 1844.
Pamätná medaila bola vyrazená v najvyššej mincovej kvalite – lešteným razidlom, pričom zvýraznenie detailov rýdzim zlatom vzniklo ručným selektívnym pozlátením! Počet emisií je prísne limitovaný, čo ešte zvyšuje jej hodnotu. Vzhľadom na to, že je táto exkluzívna medaila ponúkaná na Slovensku po prvýkrát, očakávame veľký záujem jednak zo strany zberateľov, aj zo strany širokej verejnosti.
Autorom emisie „170 rokov slovenskej hymny“ je slávny slovenský umelec, držiteľ ceny Výtvarník roka Doc. Patrik Kovačovský Mgr. Art, ktorý medailu navrhol exkluzívne pre Národnú Pokladnicu. Medailu „170 rokov slovenskej hymny“ Vám ponúkame za zvýhodnenú cenu € 14,95 (+ € 3,95 poštovné a balné).Objednaním medaily, ktorú zdobí portrét Janka Matúšku a notový zápis časti textu slovenskej hymny získate tieto výhody:

  • Medailu zušľachtenú rýdzim zlatom a striebrom
  • Detaily zvýraznené rýdzim zlatom pomocou selektívneho pozlátenia
  • Najvyššiu mincovú kvalitu – leštené razidlo
  • Certifikát autentickosti
Pre dokončenie rezervácie emisie za zvýhodnenú cenu € 14,95 navštívte náš on-line rezervačný systém:www.nаrodnаpoklаdnicа.sk/vyrociehymny

Odporúčame Vám rezervovať si tento vyhľadávaný numizmat čo najskôr, predtým ako sa jeho limitovaná emisia úplne vypredá!

Spoľahlivý rezervačný systém:Národná Pokladnica garantuje, že procedúra prideľovania medailí bude spravodlivá a že všetky rezervácie budú posudzované prísne podľa poradia, v akom budú doručené. Každá rodina má právo poslať iba jednu rezerváciu – toto spravodlivé pravidlo môže zabrániť špekuláciám.

Odporúčame Vám, aby ste svoju rezerváciu odoslali v priebehu 5 dní odo dňa prijatia tohto oznámenia. Žiadame Vás, aby ste teraz úhradu neposielali. Pokiaľ bude Vaša rezervácia prijatá, pošleme Vám príslušné potvrdenie o prijatí a pamätnú medailu zašleme na dobierku.

S objednávkou nie sú spojené žiadne dodatočné náklady. S objednávkou nie je spojené ani žiadne riziko, nakoľko medailu je možné vrátiť v lehote 14 dní odo dňa jej prijatia.

S pozdravom,

Matej Hušták
Riaditeľ

On-line rezervačný systém:
www.nаrodnаpoklаdnicа.sk/vyrociehymny
Rezerváciu je možné dokončiť cez:On-line rezervačný systém:
www.nаrodnаpoklаdnicа.sk/vyrociehymnyRezerváciu je možné uskutočniť aj telefonicky:

Oficiálna rezervačná linka 0850 606 777*
PO-PIA: 08:00-21:00, SO-NE: 09:00-15:00

*Voláte za bežnú cenu miestneho hovoru

P.S. Rezervácia prostredníctvom internetového rezervačného systému by mala byť vykonaná v priebehu 5 dní od prijatia tohto oznámenia. Aby ste sa vyhli sklamaniu, odporúčame Vám rezervovať si medailu ešte dnes.

Nakupujte bez rizika!
Produkt môžete bez
udania dôvodu vrátiť a my
Vám peniaze vrátime.
Môžete si byť istí
kvalitou a pôvodom
zakúpených produktov.
Potrebujete poradiť?
Neváhajte kontaktovať
náš zákaznícky servis.
Sme tu pre Vás!
© Národná Pokladnica s.r.o., Kapitulská 18/A, 811 01 Bratislava, tel. zákazníckeho centra 0850 606 009. Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., oddiel Sro, vložka 64235/B, IČO: 45480206, DIČ: 2023004302.

 

Toto obchodní sdělení bylo zasláno na adresu mail@mail.sk, nepřejete-li si přijímat další podobná sdělení, odhlašte se prosím zde.

Prodejce propagovaných produktů není odesílatelem tohoto reklamního sdělení. Máte-li zájem o reklamu emailem, napište nám poptávku na adresu b2bdm@email.email. Službu technicky zajišťuje: MEDIA UP LTD, 145-157 ST JOHN STREET, LONDON ENGLAND, EC1V 4PW

Koniec spamu.

Na rôzne výročia a iné Slovenské dejinné udalosti sme sa skladali už mnohokrát. No kde skončil Slovenský zlatý poklad, kde skončili peniaze zo zbierky na Alweg alebo ako naložila Matica so zbierkou po roku 1989, netuší nikto. Ak ale máte pocit, že vy ste ešte podvodníkom nenaleteli, máte skvelú príležitosť to napraviť. Za svoje peniaze získate „numizmat“ a môžete si ho strčiť.. do vitríny.

Chvályhodné je, že firma predávajúca tento skvost na seba v spame uvádza požadované údaje. Ich pravdivosť som neoveroval. Aby však neupadla do nemilosti slovenských úradov pre porušovanie zákona o elektronickej komunikácii, spam nechala rozoslať údajne britskou firmou. Som zvedavý, koľko hlupákov sa touto reklamou nechalo nachytať. Ak o niekom viete, komentáre sú vám k dispozícii. A ak ste sa stali obeťou podvodníkov sami, napíšte tiež, aspoň bude sranda.

2 komentáre

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.