Poistenie proti krádeži

Keď sa povie „poistenie automobilu“, každému motoristovi ako prvé vyvstane povinne zmluvné poistenie, ktorým sa kryje škoda spôsobená inému účastníkovi. Možno preto, že je zo zákona povinné a dosť často sa o ňom hovorí najmä koncom roka. No nie len vy môžete spôsobiť vaším autom škodu. Škoda sa môže prihodiť aj vášmu plechovému miláčikovi a to až taká, že vám auto ukradnú. Čo robiť? Ako sa chrániť?

Nemôžete celú noc stáť pri vašom aute ani nemôže byť stále v dobre zamknutej garáži. Auto ste si predsa kupovali, aby ste ho používali. To znamená jazdiť na ňom a parkovať v zamestnaní, pred nákupným centrom, na dovolenke či výlete a samozrejme aj pred domom. Najmä nové auto je poklad a miláčik rodiny a ráno ho nenájsť pred domom je nočná mora mnohých motoristov. Nie len, že môžete prísť o auto, ale ani sa nedostanete načas do práce, namiesto zarábania riešite opletačky s políciou a zháňate nejaké staré auto, aby ste sa mohli dostať do práce. A za čo ho kúpiť?

V takej situácii je dobre zistiť, že poistenie auta pri krádeži sa oplatí a rýchlo vyrieši všetky problémy, ktoré na vás v takej situácii doľahnú. Stratu štvorkolesového miláčika oželiete, zaobstaráte si nového a opäť jazdíte do práce, na nákupy alebo zoberiete deti na víkendový výlet.

Okrem krádeže celého auta sa stávajú aj iné nepríjemnosti. Vykradnutie auta alebo časti jeho výbavy je pre zlodeja oveľa ľahšie, ako odísť na dobre zabezpečenom vozidle. No spôsobená škoda vás môže mrzieť oveľa viac. Poistenie proti krádeži auta pomôže vyriešiť aj problémy s vykrádačmi áut a vandalmi, ktorí vám auto „len“ poškriabu, pretože vám závidia. A dobré poistenie bude kryť aj škodu spôsobenú hlodavcami na kabeláži auta či iné prípady, o ktorých ste si až doteraz mysleli, že sa nemôžu stať. Pretože čím novšie auto vám stojí pred panelákom, tým viac láka závistlivcov. Buďte pripravený, buďte poistený.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.