Cestovné poistenie

Pri plánovaní výletov a dovoleniek už určite máte jasné, kam sa tento rok vyberiete. Viete iste aj to, čo si máte na krátke cesty aj dlhšie pobyty zbaliť. Skúsení cestovatelia majú zoznam, aby na nič nezabudli, a podľa druhu cesty si pribalia k sezónnemu oblečeniu tiež športovú a turistickú výbavu, fotoaparát i notebook a samozrejme mapy a navigáciu. Aj napriek tomu vás môže na výlete všeličo prekvapiť. Buďte pripravení.

Hoci predpoveď počasia pre miesto vášho pobytu môže byť priaznivá, prudká letná búrka vás prekvapí cestou. Nezriedka musia vodiči svoje autá na pár minút odstaviť, pretože prudký lejak znižuje viditeľnosť a stierače čelného skla nestíhajú. Dielo skazy však predstavuje krupobitie. Trvá často len minútu či dve, ale škody napácha za krátku chvíľu značné. Vtedy príde vhod poistenie vozidla proti živlom. Dovolenku síce dokončíte s jamkami na kapote a streche auta od ľadovca, ale po návrate sa môžete spoľahnúť na preplatenie opravy poisťovňou.

krupobitie

Každé auto má zo zákona poistenie, ale to má za úlohu kryť škody spôsobené prevádzkou vozidla, nie na ňom. Na staršie autá zase ľudia nechcú platiť havarijné poistenie, najmä pre amortizáciu auta a spôsob výpočtu náhrady. Ak máte strach zo záplavy, krupobitia či víchrice, uzatvorte si osobitné poistenie auta proti živlom a spávajte pokojne aj doma, nie iba na dovolenke.

Nedá sa jednoznačne povedať, ktoré ročné obdobie je pre vaše auto rizikovejšie. V lete je na cestách veľa sviatočných vodičov a dovolenkárov, v zime zase viacej nečistôt a posypového materiálu. Ten dokáže poškodiť čelné sklo, keď odletí spod kolesa auta idúceho pred vami. A keď posyp chýba, auto poškodí zvodidlo alebo strom, keď dostanete na neupravenej vozovke šmyk. Jazdenie počas zimných mesiacov je náročné v každom prípade, nemusíte ani cestovať na lyžovačku. Potrápiť vás dokáže aj notoricky známa cesta. S dobrým poistením sa nástrahy ciest zvládajú ľahšie.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.