Registrácia internetových domén

Ak už nejaký čas podnikáte na internete, iste sa aj vám stalo, že ste dostali email, v ktorom vám firma s názvom podobným nadpisu tohoto článku píše, že sa niekto chystá zaregistrovať si doménu podobnú tej vašej, čím sa snaží ohroziť váš biznis.


Oni (tá dobrosrdečná firma) vám ale píše preto, aby za mierny poplatok tomuto útoku na vaše podnikanie zabránila a zaregistrovala tie domény na vás.

Najčastejšie sa jedná o ohrozenie vašej expanzie do zahraničia, Väčšina slovenských firiem má zaregistrované doménu v tvare www.pro-gress.sk a ten paskud, čo po vás ide, sa práve chystá zaregistrovať doménu www.pro-gress.com, www.pro-gress.eu alebo www.pro-gress.asia a vyfúknuť vám ich. A keďže sa podľa mailu, čo ste práve dostali, jedná o podvodníka, bude vám chcieť tieto domény neskôr za mastný bakšiš predať.

Vy však máte na tieto domény prednostné právo a preto za poplatok 30, 50 alebo viac eur si môžete domény registrovať na svoju firmu práve u tej firmy, čo vás pred nebezpečenstvom varovala!

No povedzte, kto by odolal!

Tak pekne po poriadku. Keby si niekto chcel registrovať doménu s názvom akýmkoľvek, vy sa o jeho úmysle nedozviete, až v momente, keď budete doménu chcieť registrovať a aj to sa dozviete až to, že je názov obsadený. Úmysel registrovať doménu sa nikam s nijakým predstihom nenahlasuje, domény sa jednoducho registrujú systémom „kto prv príde, ten prv melie“.

A po druhé, prečo platiť dvoj, troj či štvornásobok hodnoty domény, keď si to môžete zariadiť sami alebo poveriť serióznu firmu vo svojom okolí?

A poznámka na záver. Každý podvodník sa na začiatku zdá ako milý a seriózny, veď inak by nemohol ľudí podvádzať. A každý sa strašne ponáhľa, nemáte čas, ponuku je limitovaná, už sa nebude opakovať…

Nedajte sa nachytať.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.