Webmail Prekrocenie Aktualizujte prosím

Z času na čas sa v mailovej schránke objaví správa, podľa ktorej vám hrozí prekročenie pridelenej kvóty pre emaily a potom už nebudete môcť prijímať (dôležité) správy. Ale keď si ihneď vašu schránku aktualizujete, prekročenie vám nehrozí a teda neprídete o žiadne (dôležité) maily. Cítite ten klasický trik podvodníkov? Hrozí vám strata niečoho dôležitého, ale keď hneď vykonáte požadovanú činnosť, strate sa vyhnete. Presne ako v nasledujúcom spame:


Vážený zákazník,

Vzhladom k dispozícii nové aktualizácie v databáze. Ste povinní aktualizovat webmail detaily.

Aby nedošlo k strate informácií, všetci používatelia musia aktualizovat webmail svoje údaje s novým databázovým serverom

Aktualizujte prosím tu. http://support.webmail.com/upgrade

System Support Team

koniec spamu.

Spomínate si, kedy naposledy ste sa prihlasovali k serveru webmail.com a kedy ste si tam zriaďovali mailovú schránku? Správne, nikdy! Nijakú schránku nemáte na tejto doméne ani u firmy, ktorá pod touto doménou spravuje iné mailové schránky. A keby ste sa pozreli na odkaz lepšie, zistili by ste, že odkazuje nie na http://support.webmail.com/upgrade ale na http://theitalianwineshop.com/imgs/404.htm.

Takže otázkou zostáva, či sa odosielateľ spamu/podvodného emailu len snaží zistiť, ktoré mailové adresy z jeho zoznamu sú aktívne (to mu potvrdíte práve tým prihlásením sa v snahe nezablokovať si mailovú schránku) alebo rovno zbiera prihlasovacie mená a heslá do mailových schránok, aby ich potom vedel vykradnúť a prišiel tak k zaujímavým informáciám, ktoré opäť použije napríklad na posielanie nevyžiadaných ponúk nielen na talianske víno, ale na hocijaký iný tovar.

Nedávajte šancu podvodníkom, ktorí si ani nedali tú prácu poriadne preložiť text do slovenčiny. Ignorujte takéto výzvy a nemilosrdne ich mažte zo svojej mailovej schránky. Vy predsa viete, komu platíte za prístup do internetu, kde máte zriadenú mailovú schránku a vždy sa do nej prihlasujte len tak, že v prehliadači priamo zadáte adresu mailového servera a len tam, nikde inde, zadávajte svoje užívateľské meno a heslo.

Ochránite tak svoje súkromie a svoje maily.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.