dubovky

Spam s takýmto predmetom používa zaujímavú fintu, ako sa pokúsiť obísť zákaz posielania nevyžiadanej správy. Hoci legálne takáto možnosť neexistuje, odosielateľ tohto mailu so svojou ponukou sa snaží vytvoriť dojem, že to ide a on žiadny zákon a ani pravidlá slušnosti neporušil.


Email začína celkom pekne:

Dobrý den,

rádi bychom Vás požádali o udělení jednorázového souhlasu k zaslání obchodního sdělení naší společností.

Hoci aj toto je nevyžiadaná ponuka, zákon nič také nepripúšťa.

A tento spam pokračuje a rovno v ňom aj ponúka svoj „zázračný“ produkt:

Předmětem sdělení bude komplexní informace o naší vlakové lodi alternativní sebepéče a nejprodávanějším produktu pro uprskané počasí, Dubové kapky RK (www.adresaodstranena.tld), na který je zároveň AKCE 3 za cenu 2 (třetí zdarma) od 1.11. – 30.11. 2013 i na Slovensku na http://adresaodstranena.tld/ponuka-tovaru

V případě udělení Vašeho jednorázového souhlasu odepište ANO.

V případě, že nemáte o zaslání jednorázového obchodního sdělení zájem, nemusíte odpovídat. Automaticky Váš kontakt vyřadíme z naší databáze.

Potěšilo by nás, kdybyste tento email přeposlali případně i dalším lidem se zájmem o přírodní produkty a zdravý životní styl.

Děkuji za přečtení

S pozdravem

Břetislav Nový
www.adresaodstranena.tld

To som zvedavý, či mail naozaj nepríde druhý raz.

Odhliadnuc od chyby v texte (vlakovú loď som ešte nevidel, zato poznám kopu vlajkových lodí a nie len v námorníctve) prišiel tento mail aj na adresu, ktorá spolu s jej webom neexistuje dobrých sedem rokov, ak ma pamäť neklame. Teda aj o efektívnosti takéhoto spamovania si môžeme urobiť úsudok.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.