Kľúčové benefity offshore spoločnosti na Seychelách

Celým názvom Seychelská republika je ostrovnou krajinou rozkladajúcou sa na 115 ostrovoch v západnej časti Indického oceánu. Najväčším z nich je ostrov Mahe, na ktorom sa nachádza aj hlavné mesto Victoria. Seychely patrili dlhé roky Veľkej Británii. Nezávislosť získali až v roku 1976 a v súčasnosti sú stabilnou krajinou s demokratickou vládou. Oficiálnymi jazykmi sú angličtina, francúzština a seychelská kreolčina, pre úrady a biznis sa ale používa práve anglický jazyk.

Ekonomika Seychel je postavená najmä na turizme a servise finančného sektora. Od uvedenia dokumentu International Business Companies Act do platnosti v roku 1994 Seychely vyrástli v konkurencieschopné miesto na prevádzkovanie offshore spoločností. Práve tento dokument, ktorý dal odpoveď na otázku prečo a ako založiť offshore spoločnosť v tejto krajine a ktorý upravuje právne a ekonomické vzťahy, bol dôvodom, prečo sa finančný a podnikateľský sektor na Seychelách tak rýchlo rozvinul.

Benefity, ktoré sformoval International Business Companies Act

• vynikajúce daňové zvýhodnenie

• ochrana majetku

• vysoká miera dôveryhodnosti

Seychely majú dobrú infraštruktúru, podporenú medzinárodným letiskom a telekomunikačným servisom. Hlavné letisko vo Victorii je spojené s množstvom hlavných letísk v Európe, Afrike a na Blízkom východe. Do alebo zo Seychel sa týždenne uskutoční viac ako 100 letov, ide teda o naozaj dostupné miesto. Nachádza sa tu tiež niekoľko medzinárodných bánk. Domácou menou je seychelská rupia, v offshore sektore sa ako platidlo používa americký dolár.

Niekoľko z výhod, ktoré plynú pre spoločnosti na Seychelách

Nakoľko patrí táto oblasť k najstabilnejším častiam sveta z hľadiska socio-ekonomických ukazovateľov, sú Seychely veľmi odporúčanou jurisdikciou pre medzinárodný biznis. Na založenie spoločnosti na Seychelách netreba žiadne, ani minimálne imanie, môže ju založiť jeden človek – akcionár aj riaditeľ v jednej osobe. Krajina nevyžaduje audit ani daňové priznanie či devízové kontroly.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.