Cyklo túra volá silným hlasom

cyclo Teplé dni sa nezadržateľne blížia a tak možno aj vy už plánujete svoje outdoorové športové aktivity. Medzi stálice patrí určite cyklistika. Tento šport je obľúbený u jednotlivcov, ale aj u celých rodín. A tak ostáva len oprášiť a premazať naše bicykle a vyraziť.

Slovné spojenie bicykle Žilina znie možno pre niekoho zvláštne, ale len do chvíle, kým si neuvedomíte, že Žilina je skvelým východiskovým bodom pre cyklotúry. Či máte radi rovinky, alebo ťažšie stúpanie, v okolí Žiliny si prídete na svoje. Nadšenci cyklistiky v spolupráci so samosprávami vybudovali a označili množstvo cyklotrás. Na webových portáloch o cyklistike nájedete ich zoznamy, aj podrobné mapy, kde sú vyznačené odpočívadlá, či zaujímavosti v okolí. Žilinským krajom a jeho piatimi historickými regiónmi vedie spolu 2 412 km cyklotrás, čo je presne štvrtina všetkých cyklochodníkov na území Slovenska. A to je už zaujímavý pomer, čo poviete?Trasy v Žilinskom kraji nájdete od ľahkých, rekreačných, cez stredné až po tie vrchárske, ktoré sú určené pre skutočných expertov.

slovakia

Obľúbené trasy vedú regiónmi Oravy a Kysúc, kde momentálne prebieha aj obnovenie odpočívadla na mieste stretávania sa dvoch cyklistických trás – Oravskej s Kysuckou cyklomagistrálou v sedle Demänová medzi Kysucami a Oravou. V minulosti už na tomto mieste stálo cykloturistické odpočívadlo, ktoré sa však koncom roka 2012 zrútilo a nebolo zatiaľ obnovené. Cieľom projektu bola tak jeho obnova a aj osadenie nového zaujímavého cyklopoludníka v sedle Demänová, ktorý bude navigovať cykloturistov k zaujímavým miestam na oboch stranách cyklotrasy. A že ich je dosť, o tom niet pochýb.

Ak ste sa teda nechali zlákať na bicyklovanie v Žilinskom regióne, vyberte si trasu podľa vašej chuti, doplňte si vašu cyklovýbavu a vyrazte na cestu. Nech sa vám dobre šľape.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.