Okná nechajte meniť odborníkov

Výmena okien za nové je najbežnejšou rekonštrukciou starších bytových a rodinných domov. Prináša nielen úsporu energie na vykurovanie, ale výrazne zlepšuje aj vzhľad budovy. Najzásadnejšou otázkou býva výber materiálu nových okien, z cenových dôvodov víťazia plastové s izolačným dvojsklom. Ďalšou otázkou, ktorú riešia majitelia nehnuteľností, je farba rámov nových okien. Ovšem málokto si uvedomuje, čo je pri výmene okien na budove to najdôležitejšie.

Prvky pre plastové okná vyrába len pár firiem, ktoré ich dodávajú spoločnostiam, na mieru vyrábajúce okná pre konkrétnu stavbu. Kvalita rámov, skiel i kovania je tým prakticky zaručená. Výrobcov drevených okien je o niečo viac, ale tiež používajú štandardizované komponenty. Čo skutočné rozhoduje o kvalite okien z dlhodobého hľadiska, je ich správne osadenie do steny. Preto si pre montáže okien vyberte spoľahlivú firmu so skúsenosťami. Kvalitná firma sa postará o všetko ohľadom výmeny okien a dverí.

Kompletné práce spojené s výmenou okien zahŕňajú najprv demontáž starých okien tak, aby neboli poškodené múry. Okenné krídla so sklami aj okenné rámy je treba ekologicky zlikvidovať, aj to si berie na starosti dobrá firma na montáže okien a nenecháva túto starosť na zákazníka. Predtým je však potrebné detailne zamerať každé jednotlivé okno a nechať vyrobiť okná nové. Samozrejmé až po odsúhlasení cenovej ponuky zákazníkom a dohodnutí termínu montáže okenných výplní.

parapet

Pred samotnou montážou je potrebné stavebné otvory vyčistiť, ukotviť nové rámy okien a urobiť murárske vysprávky okolo nich. Súčasťou dokončovacích prác pri výmene okien je osadenie vnútorných a vonkajších parapetov, montáž žalúzií alebo roliet a dobrá firma nezabúda ani na upratovanie po sebe. A rovnako tak postupuje aj pri výmene dverí.

Či už uvažujete o výmene svojich starých okien za nové plastové, hliníkové alebo drevené, dbajte nielen na správny výber dodávateľa profilov a kovania, ale tiež na samotnú montážnu firmu, ktorú poveríte realizáciou kompletnej výmeny okien a dverí na svojom dome alebo byte.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.