Poriadne zabezpečenie domu

Ste často preč z domu? Chcete mať pokojné spanie, aj keď je váš dom prázdny? Okrem poriadnych dverí a okien potrebujete aj elektronické strážne systémy. Potom môžete odísť na dovolenku v lete aj zime alebo na predĺžený víkend bez obáv, že sa vášmu domu niečo stane v čase vašej neprítomnosti. Čo všetko dokáže elektronika ustrážiť?

Na centrálnu jednotku je možné pripojiť rôzne senzory. Záleží od toho, ktoré časti domu chcete ustrážiť. Na okná aj dvere sa montujú senzory signalizujúce ich otvorenie, ale tiež snímače detekujúce roztrieštenie sklenených výplní. Tak máte istotu, že cez ne sa do domu žiadny zlodej nedostane nepozorovane. Pokiaľ ho neodradia bezpečnostné dvere a ich silné kovanie, ostrá siréna ho rozhodne vyplaší a upozorní na jeho činnosť.

Súčasťou zabezpečenia domu sú i pohybové senzory. Využijete ich v odľahlej časti záhrady alebo v kôlni. Doplnia ich snímače prekonania plotu. Neoddeliteľnou súčasťou ochrany vášho domova sú aj kamery a záznamové zariadenie. To všetko prepojené s centrálnou jednotkou vytvára ucelený bezpečnostný systém.

zlodej

Narušenie bezpečnosti je signalizované nielen na váš mobil, ale informáciu dostane aj zásahová služba. Ak ste alarm spustili omylom, poplach ľahko odvoláte. Ak ste na horách, zásahovka všetko vyrieši za vás.

Súčasné nástroje na zabezpečenie domu sú natoľko modulárne, že nezáleží na tom, aký veľký objekt chcete strážiť. Dodávatelia vám dokážu napojiť toľko rôznych senzorov, koľko je treba, nech máte malý dvorček alebo veľký pozemok nepravidelného tvaru. Či bývate v bungalove alebo rozsiahlej vile. A rovnakým systémom dokážete zaistiť bezpečnosť aj vašej víkendové chalupy. Aj keď ju na jeseň zazimujete, až do jari nemusíte mať o ňu obavy.

Poriadny plot aj bezpečnostné dvere dnes už na ochranu vášho bývania bohužiaľ nestačia. Keď ich skombinujete s elektronickými bezpečnostnými systémami, môžete sa cítiť vo svojom dome ako vo svojom hrade.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.