Repasované počítače nezklamú

Osobné počítače sú bežnou súčasťou našich domovov, aj keď už dávno vieme, že nič nepočítajú, ako v skorších dobách a skôr slúžia pre zábavu a komunikáciu. Nezaobídeme sa bez nich pri robení a uchovávanie digitálnych fotografií a nezriedka na nich sledujeme videá a televízne relácie, ktoré sme nestihli v riadnom vysielacom čase. Čítate na nich webové stránky (aj túto) a hľadáte spoľahlivé informácie.

Osobné počítače sa stali tak samozrejmé, že je ich možné kúpiť dokonca aj v supermarketoch. Kto to už skúsil, tak už vie, že je to naozaj tovar supermarketový, tovar krátkodobej spotreby. A od svojho počítača predsa chceme, aby nám dobre a dlho slúžil. Kam sa ale obrátiť, keď nové počítače z bežných predajní majú malý výkon a krátku životnosť?

Tak ako u všetkého, je potrebné sa poobzerať po priemyselnej kvalite. Po počítačoch dodávaných do kancelárií, kde sú vystavené každodennému plnému zaťaženiu päť aj šesť dní v týždni po dobu ôsmich hodín. Plný výkon nového profesionálneho počítača doma ale len málokto naozaj využije. Sú však dostupné, väčšinou dva alebo tri roky, používané počítače, ktoré môžu v malých kanceláriách alebo domácnostiach slúžiť ďalšie dlhé roky. Vo veľkých firmách sú plánovane nahradzované novšími a výkonnejšími s najnovšími operačnými systémami a tie staršie si môžeme zaobstarať za veľmi dobrú cenu a vo veľmi dobrom stave. A to vrátane operačného systému.

Robustný Dell Optiplex 755 v obľúbenom prevedení SmalFormFactor (SFF) je ideálny do bytov. Dvojjadrové procesory od Intelu v šikovnom malom prevedení 9 x 31 x 34 cm pracujú ticho a ich ventilátor nie je takmer počuť. Kedysi boli tieto počítače vybavené operačným systémom Windows XP, teraz je možné zakúpiť výhodne licenciu na Windows 7. Pohľad do vnútra počítača ukazuje, že v jednoduchosti je krása. Možnou nevýhodou pre herne zameraného užívateľa je len znížený slot pre doplnkové karty. V takom prípade je vhodnejšie voliť prevedenie Tower s možnosťou rozširovania štandardnými kartami.

dell

Výkonovo inovovaný model nesie označenie Dell Optiplex 780 a vyznačuje sa okrem iného procesormi typu Intel Core 2 Duo, Quad, Pentium Dual Core, Celeron, najčastejšie predávané sú však Core 2 Duo, teda výkon za rozumnú cenu. Zvýšeniu výkonu pomohlo u tohto typu počítača tiež použitie pamätí typu DDR3, celkom môžete využívať pod operačným systémom Microsoft Windows 7 až 16 GB pamäte.

Všetky vyhotovenia, od SFF cez Desktop aj Tower disponujú dostatočným počtom rozhraní vrátane USB na prednom paneli, sériové rozhranie pre pripojenie niektorých špeciálnych zariadení nevynímajúc. Konštrukcia počítačov umožňuje ich rýchlu údržbu bez potreby použitia skrutkovačov alebo kľúčov a kto ich už vyskúšal, tak potvrdí, že u týchto použitých počítačov údržbu nie je potrebné vykonávať. Dell Optiplex jednoducho drží. Vedeli ste, že na prednom paneli týchto počítačov vedľa vypínača nenájdete obvyklé tlačidlo pre reset? Jednoducho nie je potrebné. Po nainštalovaní operačného systému a príslušných ovládačov počítač proste len používate. V pokoji a tichu. Vyváženosť konštrukcie z vhodne zvolených komponentov je poznať nielen na prvý pohľad a tieto zostavy svojím výkonom a spoľahlivosťou predbehnú hociktoré papierovo výkonnejšie „skladačky“.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.