Zaujímavá história

Máte aj vy radi vzdelávanie v akejkoľvek oblasti? Napríklad aj v športe? Áno, sú tu nové technológie a techniky a to v rôznych športových oblastiach, ale čo táka história športu. Ak by ste chceli a mali záujem o historické poznatky z oblasti zimných športov ako je napríklad lyžovanie, určite si nájdite čas na návštevu našich múzeí, ktoré vám zodpovedajú určite nejednu otázku z histórie.

Ak chcete vedieť ako a z čoho sa vyvinuli dnešné detské lyže, lyže pre dospelých či taký snowboard, rozhliadnite sa po internete a rezervujte si vstupenky už dnes. Máte dokonca na výber, a to buď z Múzea zimných športov vo Vysokých Tatrách, Tatranská Lomnica alebo zo Slovenského lyžiarskeho múzea z obce Podkonice. Možno budete veľmi prekvapení z toho, čo v minulosti bolo považované za lyže. Dnes sú lyže oproti tým z minulého storočia neporovnateľné. A aby ste sa dozvedeli čo najviac, bude vám k dispozícii aj odborný výklad. Nie len písomnosti, ktoré v múzeách nájdete ale aj človek, ktorý je vžitý s tým o čom prednáša a robí výklad. Nezískate však iba obraz toho ako vyzerali kedysi lyže, ale aj obraz o tom ako to vyzeralo v našich Vysokých Tatrách. Ako vyzerali staré lanovky, ako vyzerala dielňa na výrobu lyží či dokonca aj to ako sa ľudia kedysi na lyžovačky obliekali a ako to vyzeralo na tatranských chatách. Určite to teda nebudú len lyže čo zaujmú vašu pozornosť. Veď zimné športy, to nie je len lyžovačka na svahoch, ale aj všetko okolo toho a samozrejme nie len to.

Takže ak tento víkend rozmýšľate že Veľkú noc strávite netradične a inak ako doteraz, porozmýšľajte o možnosti výletu za históriou. Môžete ju spojiť s veľkonočnou polievačkou alebo na niektorých miestach aj s guľovačkou. Určite budete nadšení a na takéto sviatky zabudnete len veľmi ťažko. A nezabudnite vziať aj vaše deti, aby na vlastnej koži pocítili kus histórie.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.