Špičkové technológie v oblasti mobilných telefónov

Určite si spomínate na obdobie, keď ste otvorili prvé balenie mobilného telefónu, ktorý sa vám dostal pod ruky a patril vám. Aj keď to bola malinká veľkosť displeja, mali ste pocit, ako by ste vlastnili zlatú tehlu.

Obrovský displej

S postupom času sa technológie menili a všetko bolo zo dna na deň novšie a drahšie a samozrejme aj nedostupnejšie. Museli ste si počkať, kým sa cena zníži, aby ste si novinku spred trištvrte roka mohli zakúpiť aj vy. Cena bola síce aj tak dosť vysoká, no nič iné vám neostávalo. V podstate je to tak aj dnes, s tým rozdielom, že sa zmenila veľkosť obrazovky a farebné rozhranie. Napríklad bežne používaný je displej veľkosti 5 palcov, čo je v priemere na naše miery 12,7 centimetrov. Stále je to mobilný telefón do jednej ruky, no v niektorých prípadoch sa objavujú aj väčšie rozmery, ktoré už dostávajú názov tabletofóny.

Pre našich starých rodičov to môže byť už menší televízor. V niektorých prípadoch je takýto povrch problematické udržať v bezchybnom stave, preto si môžete kúpiť tvrdené sklo na mobil, ktoré je dokonalou ochranou tejto plochy.

Veľkokapacitná batéria

Ani v oblasti výdrže to nie je najhoršie. Aj keď sa s nárastom farebných plôch a veľkých obrazoviek životnosť batérie výrazne skrátila, výrobcovia prinášajú na trh stále nové riešenia pre väčšiu výdrž. Dokonca sa dnešné batérie do mobilov vyrábajú tak, že si už stačí priložiť mobil k externému zdroju a behom pár minút je nabitý.

Pamäťové úložisko

Mobilný telefón dnešných čias pracuje a funguje na určitom operačnom systéme, ktorý pripomína menší počítač. Podľa značiek sa tieto systémy menia, no základom je, že ich bezproblémový výkon a chod sa odráža aj od veľkosti pamäte, ktorá je v mobile. Zväčšiť sa dá jednoducho pomocou externých kariet, ale najlepšie je, ak si tento základ zaobstaráme v čo najväčšej kapacite už samotným zabudovaním vo výbave telefónu, ktoré poskytuje aj nový telefón Xiaomi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.