Zaobstarať si plastovú strešnú krytinu sa nakoniec ukázalo ako dobrý nápad

skridla Hovorí sa, že jarné a vianočné upratovanie sú najdôležitejšie upratovania zo všetkých tých, ktoré vykonávame vo svojej domácnosti. Nesúhlasím s tým. Také upratovanie, aké sme zažili začiatkom jesene, sme ešte nikto neabsolvovali. A sa zberom to nemalo nič spoločné.
 

 

Popíšem to jednoducho: zhorela nám časť domu. Nikomu sa našťastie nič nestalo, aj keď vtedy som mala sto chutí za to manžela prinajmenšom vyfackat. Bola to jeho vina, pretože zaspal s cigaretou v posteli. Ako zázrakom sa mu nič nestalo, mal len ľahké popáleniny, ale z obliečky sa oheň rýchlo prehupol na závesy a potom už to išlo ako po masle. Keď sme spočítali škody a zistili, čo všetko sa musí opraviť a čo prežilo, boli sme ako v zlom sne. Zároveň sme si uvedomovali to šťastie, že dom nemusíme búrať a stavať nový. Teraz po roku môžem povedať, že už sme z najhoršieho vonku a náš dom zase vyzerá dobre. Nie ako predtým, tak už nikdy vyzerať nebude, ale už sa tu opäť cítime ako doma.

Tento list píšem z dôvodu, aby som sa poďakovala za služby firme, od ktorej máme novú strešnú krytinu. O tejto firme sme sa vtedy dozvedeli od môjho brata, našli sme si webové stránky, preskúmali fotogalériu, výhody a cenu tejto strešnej krytiny. Sprvu ma hlavne prekvapilo, že je táto strešná krytina plastová.

krytina

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o PVC materiál, vyznačuje sa krytina samohasivosť aj dobrou odolnosťou proti UV žiareniu a poveternostným vplyvom. Po osobnej skúsenosti s plastovou strešnou krytinou môžem súhlasiť, že myšlienka použiť recyklovaný PVC na materiál krytiny bol dobrý nápad, aj vzhľadom k ekologickému hľadisku.

Nechcela som sa unáhliť, s rodinou sme zvažovali aj ďalšie firmy, ale nakoniec sme sa rozhodli takto. A prečo? Pretože je relatívne lacná, teda cenovo dostupná aj pre nás v čase, keď sme mali veľké finančné výdavky, ďalej je trvanlivá s tým, že máme záruku 20 rokov a to nie je málo.

Nebol to pre našu rodinu ľahký rok, ale malo to aj svoje výhody – stmelil sme sa ako rodina a nový dom je predsa len krajší.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.