Experimentovanie sa vypláca

Väčšina ľudí v mojom okolí nerada riskuje, pretože sa boja sklamania. Mne sa ale experimenty vypláca. Nemám rád konzervativizmus a s ním spojené predsudky. Rád objavujem nové veci a riskujem, a to nielen preto, že to mám v povahe, ale hlavne preto, že sa mi to dlhodobo vypláca.

Posledný môj risk spočíval v kúpe novej strešnej krytiny. Plastová krytina ma zaujala pred desiatimi rokmi, keď som staval nový dom. Vtedy som ju zvolil hlavne kvôli nízkej cene, pretože manželka bola na materskej dovolenke, takže sme nemali peňazí nazvyš. To, že sa jednalo o produkt, ktorý ešte nikto z môjho okolia nevyskúšal, takže som si mohol zariskovať, čo mám rád, pre mňa bol bonus.

Samotná objednávka tohto špeciálneho tovaru bola veľmi rýchla. Jeho dodanie ešte rýchlejšie. Nasledovala bezproblémová pokládka, počas ktorej si pokrývači „chrochtali“ blahom, pretože práca s touto krytinou bola o dosť jednoduchšia, ako v prípade iných materiálov. Čo veľmi ocenili, bola nerozbitnosť materiálu, takže ak im spadol na zem, nehrozilo jeho znehodnoteniu, čo sa často stáva napríklad u pálených škridiel alebo bridlíc.

To, že sa mi môj risk vyplatil, som vedel hneď, ako som si strešnú krytinu z plastu kúpil. Postupom času som sa však vo svojom presvedčení utvrdil snáď stokrát. Strecha totiž zažila krúpy, dlhé a mrazivé zimy aj silné slnečné žiarenie, a napriek tomu vyzerá stále ako nová, nezateká do nej a má stále krásnu šedomodrú farbu, ktorá pripomína bridlicu.

Kúpu plastovej krytiny vrelo odporúčam každému, kto má rád kvalitné produkty za najnižšiu cenu. Všetkým, ktorých nebaví neustále lietať okolo strechy a chrániť ju proti mechovému porastu. A tiež všetkým, čo majú rád bridlicu, ale nezaobstarajú si ju, pretože je drahá a náročná na údržbu, čo u plastovej krytiny nehrozí.

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.