Ohrievače na plyn sú stále žiadané

ohrievac Všetky vykurovacie telesá sú závislé od prísunu energie. Keď ale na miesto, ktoré chceme ohriať, nie je natiahnutá plynová prípojka lebo elektrické vedenie, existujú možnosti, tak tu vytvoriť teplo? A čo robiť, keď máme v úmysle kúriť niekde len určitý čas a trápiť sa s množstvom dreva a následným popolom nepovažujeme za riešenie? Energiu na kúrenie využijeme v prenosných nádobách. Stlačený plyn.

S prenosnými ohrievačmi na propan-butan sa stretávame aj na terasách reštaurácií v prvých jesenných dňoch, kedy typické klobúkové žiariče predlžujú leto a náš pobyt vonku. Mnohí majitelia rodinných domov ich využívajú aj v záhradách, keď už lúče slabnúceho slnka nedokážu tak hriať, ako uprostred leta. Grilovačky a posedenia tak môžu pokračovať ešte niekoľko týždňov.

ziaric

Rozšírené sú prenosné zdroje tepla v stavebníctve. Keď treba urýchliť vysušenie stavby, keď sa pokazí počasie a klesajú teploty, vtedy je čas použiť plynové ohrievače a dodať do budovy žiadané teplo. Stavebné práce môžu pokračovať, technologické postupy nie sú ohrozené a ani ľudia nepracujú v sťažených podmienkach. To všetko má pozitívny vplyv na kvalitu práce.

Typické valcové plynové ohrievače na propán-bután sú nepostrádateľné po povodniach a prívalových dažďoch. Pomocou nich ľudia vysúšajú suterény a pivnice svojich domov po opadnutí vody. Ohrievače vzduchu na plyn sú vyrábané v rôznych veľkostiach a výkonov, tak sa dajú využívať aj na ohrev malých priestorov ale aj na rozsiahle haly. Pomocou špeciálnych adaptérov je možné plynové ohrievače pripojiť na dve tlakové nádoby s plynom a tým, predĺžiť interval výmeny zásobníkov paliva.

Veľkou výhodou prenosných ohrievačov vzduchu na plyn je ich mobilnosť. Používate ich tam, kde ich práve potrebujete. Ľahko ich preveziete a ľahko uskladníte, keď pre ne aktuálne nemáte využitie.

Ale nie len záhradné reštaurácie, stavbári a ľudia po povodniach oceňujú plynové ohrievače. Používajú sa aj v domácnostiach. Plynová piecka či skôr kapotovaný plynový infražiarič, nahradí pec na tuhé palivo alebo poslúži v čase poruchy kotla v rodinnom dome. Vhodná je na vykurovanie dočasne využívaných objektov, ako je chalupa lebo záhradná chatka.

Mobilné plynové ohrievače zabezpečia teplo vždy tam, kde ho potrebujete, bez starostí s odpadom.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.