Rekonštruujete? Nezabúdajte na detaily

Zladiť každý detail v domácnosti nevyžaduje absolvovanie vysokej školy zameranej na stavebníctvo a architektúru. Aj obyčajný človek dokáže pomocou svojich zmyslov zariadiť domácnosť tak, aby nepôsobila rušivo, ale naopak sviežo. Pri rekonštrukciách interiérových priestorov nezabúdajte na detaily.

Kľučky

Nielen pri rekonštrukciách obytných priestorov, ale aj neopatrným zaobchádzaním sa vedia poškodiť kľučky. Ak ste si všimli, že kľučky, ktoré máte doma, nezodpovedajú vašim predstavám, snažte sa ich vymeniť. Na trhu si budete môcť vyberať medzi interiérovými, hliníkovými, mosadznými alebo nerezovými kovaniami.

Uvedomte si však, že akonáhle sa rozhodnete pre jeden typ kľučiek, dajte ho na každé dvere. Rozdielne kľučky by pôsobili príliš rušivo a časom by ste ich museli tak či tak vymeniť. Ušetrite čas a financie a investujte len do jedného typu kľučiek.

Preč s chytačmi prachu

Chytače prachu (sošky a magnetky) pôsobia príliš rušivo. Nie je na tom nič zlé, keď si z výletu prinesiete malý suvenír. Ak sa vám ale v domácnosti nahromadia, pôsobia skôr rušivo a zmenšujú priestor. Ak sa chystáte na bielenie stien, skúste popremiestňovať svoje suveníry a tie nevyhovujúce odložiť. Urobíte to najmä kvôli tomu, aby miestnosť nevyzerala preplnene. Radšej jedno a väčšie ako tucet malých. Voľte minimalizmus.

Vstavanou skriňou ušetríte priestor

Ak potrebujete opticky zväčšiť priestor v domácnosti, voľte si vstavané skrine len s tým najlepším posuvným systémom. Kvalitne vyrobené posuvné systémy nebudete musieť chodiť nakupovať do zahraničia. Aj slovenské obchody vám poskytnú len tie najlepšie posuvné systémy. Odporúčame vám vstavané skrine nedávať úplne k stene, nakoľko môže vznikať pleseň.

Pevnejší stôl

Pravidelne si vykladáte nohy na stôl? Ak áno, tak by ste pri výbere nového stola mali prihliadať aj na kvalitu stolových nôh. Uvedomte si, že akonáhle sa vám stolové nohy zlomia, nemusíte vyhadzovať celý stôl. Ušetrite peniaze a kúpte si len stolové nohy. Pozor však dávajte na priemer stolovej nohy a jej dĺžku. Pri výbere taktiež zohľadňujte aj použitý materiál a farebný odtieň.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.