Naftové ohrievače sú univerzálne

Sú ohrievače určené na konkrétne úlohy a do konkrétnych situácií a sú ohrievače univerzálne. Určite sa zíde mať doma prístroj, ktorý je mobilný, ľahko zbaliteľný a prenášateľný, použiteľný v dome, v garáži, na chalupe a podobne.

Medzi výborné mobilné pomôcky patria naftové ohrievače. Hodia sa aj do priemyslu, do hál, do poľnohospodárskych stodôl, ale aj do menších dielní. Použitie je tak široké, že naftu nájdeme v skleníkoch alebo aj nóbl oslavách a outdoor party podujatí.

Existujú v zásade tri druhy naftového ohrevu – s priamym spaľovaním, s nepriamym spaľovaním a infračervené ohrievače. Tie prvé sú skôr do otvorených stavieb, pretože z nich unikajú aj naftové splodiny – určite nie je dobré to dýchať v uzavretom priestore. Nepriame spaľovanie umožňuje oddeliť neželané splodiny a vypúšťať len teplo a čistý vzduch. Preto rozhodnutie „komín alebo bez“ je kľúčové pred nákupom nového ohrievača.

pec-olej-nafta

Výhody nafty si pre istotu ešte raz zopakujeme. Tieto ohrievače sú veľmi efektívne a výkonné. Často sa na stavbách používajú aj ako vysúšače či už betónu, alebo celkovo vlhkej novostavby. Rozhoria sa okamžite – na rozdiel napríklad od elektriny. Obsluhujú sa jednoducho, možnosť regulácie je dostatočná a keď sa dodržia všetky zásady BOZP, tak sú aj veľmi bezpečné (pri dvojitom chrániacom obale nehrozí, žeby vás ten vonkajší popálil). Nafta alebo extra ľahký vykurovací olej sa dajú lacno zohnať skoro kdekoľvek. Väčšinou rozhoduje ekonomické hľadisko.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.