Všímajte si stabilitu a povrch vašich regálov

Stabilita a povrch regálov a regálových zostáv patria medzi najdôležitejšie parametre, ktoré by ste mali mať neustále na očiach. Od nich záleží funkčnosť a takisto bezpečnosť vašich regálov.

6regal

Základné parametre, ktoré si všímajte

Stabilita regálových systémov je zaistená predovšetkým uchytením k podlahe a to tzv. oceľovými kotvami. Podlaha musí takisto spĺňať určité parametre z hľadiska rovnosti a taktiež pevnosti.

Pred tým, než sa rozhodnete pre inštaláciu regálov do vášho skladu alebo iného priestoru, mali by ste spoľahlivo premerať jednotlivé parametre podláh a na základe toho postupovať. Pokiaľ sa na podlahe zistia nezrovnalosti, je možné regály podložiť napríklad pevnými oceľovými plechmi.

6_regal

Moderné a nové sklady väčšinou problémy s nezrovnalosťami podláh, kde majú byť regály umiestnené nemajú. Horšie je to ale v prípade starších skladov, kde podlahy môže otestovať napríklad aj špecializovaná firma.

Regál ktorý je umiestnený na rovnom a pevnom povrchu spĺňa všetky základné požiadavky k tomu, aby bol stabilný. V prípade vysokých regálov, kde je stabilita o trochu zložitejšia a v niektorých častiach regálu nie je na takej úrovni, na akej by mala byť, je možné spojiť horné časti regálu so susednými radmi.

Povrch regálov

Dodávatelia regálov a regálových zostáv, ako aj regalsistem.sk, ponúkajú svojim klientom kvalitné povrchové úpravy. Dnes za v praxi môžete stretnúť prevažne s dvoma druhmi povrchových úprav a to, práškovým lakovaním alebo pozinkovaním. Druhá alternatíva, čiže pozinkovanie je alternatíva, ktorá je rozhodne odolnejšia a vyhovuje bežnému používaniu regálov.

Pokiaľ má byť ale regál umiestnený vonku, mali by ste zvážiť žiarové pozinkovanie, vďaka ktorému sú regály dlhšie odolnejšie proti vonkajšiemu pôsobeniu vlhkosti. V prípade, že skladujete chemické výrobky, je treba prehodnotiť aký typ chemikálií skladujete a na základe toho, potom zvoliť buď pozinkovanie alebo lakovanie. Niekedy je totiž v prípade chemikálii odolnejší lak. Skutočne závisí od druhu látky.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.