Správne skladovanie je základom podnikania

regal Pre výrobu ale aj obchodovanie je nevyhnutným predpokladom nie len schopnosť získať správny tovar výrobou alebo výhodným nákupom, ale aj správne skladovanie a schopnosť dodať tovar svojím zákazníkom včas. Tejto oblasti podnikania sa hovorí „logistika“ a je alfou a omegou práce s akýmkoľvek materiálom. Logistika rozhodne, či bude vaše podnikanie úspešné alebo nie.

Väčšina podnikateľov pri rozširovaní svojho biznisu rieši budovy pre kancelárie, výrobu a sklady. Lenže rozhodujúcim kritériom nie je veľkosť objektov a ich podlahová plocha, ale efektivita ich využitia. Nie len množstvo materiálu alebo tovaru, ktoré vieme „napchať“ do skladu, ale ako efektívne sa vieme k jednotlivým položkám dostať, koľko času zaberie ich vyhľadanie, naloženie a vyskladnenie.

Preto venujte pozornosť regálom v sklade, ktorými objekt vybavíte. V závislosti od veľkosti jednotlivých uložených položiek, či sú to krabice, palety alebo kusový tovar, a celkového požadovaného množstva, ktoré hodláte prechodne v sklade uložiť, si môžete sami pomocou webového formulára navrhnúť regály na mieru a využiť tak nie iba podlahovú plochu areálu skladu, ale celý jeho objem aj na výšku a znížiť tak svoje prevádzkové náklady.

sklad_2

Pomocou návrha regálov si navrhnete nie len výšku regálov a rozmery políc, ale tiež ich vzájomné rozostupy tak, aby ste mali bezpečný prístup ku každej položke v sklade, ale neplytvali zbytočne miestom. Vrátane rohových regálov. Pritom každá sekcia môže byť iná, ak predpokladáte skladovanie rozmerovo rôznych druhov tovaru alebo materiálu pre výrobu.

Pri objednaní menšej sekcie regálov ich odkáže zmontovať vlastnými pracovníkmi, veľké zostavy si môžete nechať doviesť a zložiť dodávateľom. Policové a paletové regály vhodne doplníte plastovým programom pre uloženie drobností alebo napríklad spojovacieho materiálu a iných voľne ložených produktov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.