Mechanizácia do záhrady

kosacka Na jar ma čaká nová povinnosť. Postarať sa o záhradu väcšiu, než som mal doteraz. Nielen, že je záhrada do svahu, ale takmer celá plocha je zatrávnená. Chcem vytvoriť nové záhony, vysadiť stromčeky aj vínnu révu a samozrejmé sa postarať aj o trávu. Je jasné, že budem potrebovať novú techniku, pretože to, čo máme v záhradnom domčeku teraz, je naozaj vhodné len pre malú záhradku. A tak keď som zašiel pre radu k svojmu kamarátovi farmárovi, aby mi odporučil naozaj dobrú značku záhradnej techniky.

Myslel som si, že John Deere vyrába techniku len pre farmárov. Vzal ma do kôlne a ukázal mi vedľa veľkého zeleného traktora, ktorý som vždy obdivoval, aj množstvo menšej záhradnej techniky. Malý traktorík alebo skôr náklaďáčik pre rozvoz materiálu na poli alebo lúke k dobytku, benzínovú kosačku.

Doma som si dôkladne prezrel stránky predajcu záhradnej techniky značky a už som si vybral do novej záhrady a novej sezóny. Samozrejme budem potrebovať celkom veľkú kosačku na trávu, či skôr záhradný traktor. Pohodlne sa usadím a poveziem sa hore do kopca a posekám celý ten zelený lán. Niekoľko árov lúky kosiť niečím menším by nemalo zmysel. Avšak ten trávnik pred domom sa ďaleko lepšie bude udržiavať elektrickou kosačkou na 220V. Vytiahnem predlžovačku a upravím trávnik bez hluku, ktorý by ráno cez víkend rušil moju pani alebo susedov.

zahradny traktor

A keď sa mi podarí dokúpiť aj ten susedný pozemok a pustíme sa do chovu oviec, bude sa hodiť aj Gator. Pohodlne s ním dovezieme seno alebo odvezieme hnoj, ktorý pôjde do kompostu a zaryť do záhona. Je to univerzálny dopravný prostriedok pre malé hospodárstvo. Nakoniec mal môj kamarát pravdu. Technika John Deere je naozaj kvalitná a spoľahlivá a značka vyrába nielen traktory a stroje pre veľkých poľnohospodárov, ale aj pre majiteľov menších hospodárstiev alebo veľkých záhrad.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.