Aké lyže pre deti

Vaše deti práve odrástli z plienok, behajú po byte aj po záhrade a vy ako rodičia zvažujete, že sa opäť vrátite k vášmu spoločnému koníčku a svoje deti naučíte to, čo sami zbožňujete. Privediete ich k lyžovaniu, aby ste po rokoch strávených so svojimi maličkými doma si začali užívať spoločné dovolenky. Ako skúsení lyžiari ale musíte vyriešiť závažný problém. Aké lyže vybrať pre malé deti?

Lyže pre dospelých sa líšia podľa toho, ako dobre lyžujete. Úzke a tvrdé pre športovo zameraných, stredne mäkké pre rekreačných lyžiarov. Sami viete zhodnotiť svoje schopnosti a svoje ambície v lyžovaní. Avšak za deti to musíme rozhodnúť my, rodičia. Keďže aj deti chcú hovoriť do toho, čo budú používať, výrobcovia im vyšli v ústrety.

Pre deti je dôležité, ako ich lyže vyzerajú. Preto sú detské lyže dekorované pestrými farbami a postavičkami obľúbených detských hrdinov. Deti tak lyžovanie môže viac baviť, nie je to pre ne len šport. Ich záujem o spoločnú lyžiarsku dovolenku aj víkendové výlety za snehom podporíte tak, že ich necháte samé vybrať, aký design ich lyže budú mať. No ak chcete, v ponuke nájdete aj detské lyže s jednofarebným neutrálnym náterom.

detskelyze

Pretože malé deti sa v podstate len učia chodiť, pohyb na snehu im uľahčujú lyže, ktoré sú širšie, ako by sme očakávali. Podporujú tak stabilitu detí na svahu. Bezpečné lyžovanie je možné aj vďaka tomu, že si nemôžete vybrať tvrdosť lyží, pre malé deti sa všetky robia v mäkkom prevedení. Čo však vybrať môžete, ba priam musíte, je správna dĺžka lyží, na ktoré svojich potomkov na snehu postavíte.

Je nesprávne myslieť si, že lyže vydržia vašim deťom niekoľko rokov a preto im ich kúpite dlhšie a oni do nich postupne dorastú. Dlhé lyže znemožňujú pohodlné obraty na snehu a komplikujú deťom pohyb na snehu. Rozhodne by nemali byť detské lyže dlhšie, ako je výška postavy vášho dieťaťa, optimálna veľkosť je tak po bradu.

Zaujímavé a správne vybrané detské lyže umožnia vašim ratolestiam veselú zábavu na snehu a preto budú radi s vami lyžovať a trávenie spoločných chvíľ bude pre ne príjemným zážitkom.

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.