Dovolenka s deťmi

Dovolenku vnímame ako čas, kedy môžeme „vypnúť“ z pracovného tempa a užiť si oddych, prírodu, dobrú knihu či partnera a deti, na ktoré sme pre zarábanie peňazí nemali celý rok toľko času. Lenže aj deti majú počas roka viac-menej pevne daný harmonogram činností a dovolenka je aj pre ne vítanou zmenou. Pri výbere miesta spoločnej dovolenky by sme mali myslieť aj na ich potreby a túžby, aby sme si všetci ako jednotlivci aj ako rodina oddýchli aj sa zabavili a spoznali niečo nové a zaujímavé.

Asi každý z nás má inú predstavu, čo je to zábava pre deti a svoju predstavu majú aj deti samé. Pre rodičov by to rozhodne nemalo znamenať, že deti „odložia“ alebo zveria niekomu cudziemu do opateri a samy si urobia svoj týždňový program. Spoločne strávený čas detí s rodičmi upevní vzájomné putá a vryje sa do pamäti o to viac, o čo menšie deti máme. Ale aby sa deti na dovolenke dobre cítili a skutočne si ju užili, musí byť na to vybavenie a zariadenie hotela pripravené. Mal by to byť taký detský hotel. Na Slovensku také máme.

Predstavuje to nie len detskú posteľ na izbe, ale aj pomocné schodíky ku vani alebo k WC, vysoké stoličky k stolom v reštaurácii, kde podávajú obľúbené detské jedlá a detské veľkosti porcií, ale aj napríklad skorú večeru, aby deti stihli večerníček. Detský kútik v blízkosti recepcie, aby si rodičia mohli vychutnať svoju kávu a mali chvíľu len pre seba.

deti na bicykloch

K príjemnému pobytu detí na dovolenke s rodičmi patria aj aktivity vonku. Nie iba obľúbené návštevy kúpalísk či aquaparkov. Minizoo umožní nie len spoznávať jednotlivé zvieratá, ale aj nadviazať s nimi úzky kontakt. Vytvoriť si vzťah ku zvieratám. To, čo je pre nás dospelých samozrejmé, sa deti musia ešte len naučiť.

Keď si správne vyberiete miesto pre spoločný oddych, prídete na to, že wellness pobyty vám vrátia stratenú energiu do práce, ale spoločná dovolenka s deťmi bude nie len veselou a zábavnou časťou roka, ale prehĺbi aj vaše vzájomné city a putá. A to dokážu len spoločne prežité zážitky.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.