Úsporné LED osvetlenie

Nároky modernej spoločnosti na energiu z roka na rok rastú. Súbežne s tým idú hore aj náklady na elektrickú energiu. Ak chcete žiť v modernej domácnosti a pracovať v moderne zariadenej kancelárii, mali by ste vymeniť všetky svetelné zdroje za LED. Iba tak ušetríte na prevádzkových nákladoch a súčasne získate štýlové a účinné osvetlenie do každej miestnosti či pracovného priestoru.

Kým stará wolframová žiarovka využíva na svietenie malú časť elektrickej energie, privedenej do vlákna, a zvyšok je odpadné teplo, polovodičové LED svietidlá využívajú iný fyzikálny princíp. Preto je odpadného tepla minimum, takmer všetka privedená energia sa spotrebuje na svietenie a preto majú tieto svetlá taký malý príkon oproti bežným žiarovkám pri rovnakej produkcii svetla.

Led žiarovky vyrábané technológiou SMD okrem toho majú aj malý rozmer a preto sú vhodné aj do stiesnených priestorov, kde by osvetlenie bežnou žiarovkou nebolo možné. Napríklad kuchynské linky alebo vitríny. Jednoduchšiu montáž aj napájanie celej zostavy riešia LED pásiky dodávané aj s napájacím transformátorom, takže aj pri svojpomocnej montáži ako kutil vždy pracujete s bezpečným napätím. LED pásiky dovoľujú prispôsobiť dĺžku osvetľovacieho pásu konštrukcii zostavy nábytku.

Prispôsobenie súčasného osvetľovacieho systému na úsporné je jednoduché. Led žiarovky E27 zvonka vyzerajú ako bežné žiarovky, majú rovnakú päticu a zaskrutkujú sa do štandardnej objímky. Stlačíte vypínač a nová LED žiarovka svieti. Všetka elektronika, ktorá dovoľuje SMD LED telesu svietiť po pripojení na bytovú sieť 230V je vo vnútri. Vysoký počet zapnutí/vypnutí aj dlhá doba svietenia dopĺňajú nízku spotrebu a predstavujú ako celok veľkú úsporu elektrickej energie spotrebovanej na svietenie.

Vďaka možnosti zabudovať LED do rôznych typov osvetľovacích telies dovoľujú inštalovať svetlo presne tam, kde ho potrebujete na prácu, čítanie alebo k oddychu. Viacero telies s nízkou spotrebou dovoľuje vytvoriť atmosféru podľa vašej požiadavky bez strachu z vysokého účtu za elektrinu.

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.