Easy-My-Info

Cestujete často? A aj ďalej, ako len po Slovensku? Preto vás iste zaujímajú rôzne informácie, ktoré vám môžu pomôcť zorientovať sa v neznámom prostredí, nájsť hotel, čerpaciu stanicu, penzión alebo nemocnicu, zubára či autoservis. Presne na túto „cestovateľskú slabosť“ cieli spam, ktorý tento týždeň doslova zaplavil mailové schránky na Slovensku.

Jeho odosielatelia si myslia, že u nás je to presne ako v husto zaľudnenom zahraničí. Kto necestoval mimo Slovensko, tak si myslí, že je to všade tak, ako u nás. Medzi dedinami päť až desať kilometrov vzdialenosti, husté lesy. Ale to platí len v horách. Inak je to mesto na meste, dedina na dedine nalepené, hlava na hlave. A presne tak cudzinci si myslia, že u nás je to ako u nich.

A v takej ľudskej džungli nájsť ten „správny“ podnik je umenie. Konkurencia je silná a preto sa investuje do reklamy. Ale kto dnes pozerá po tabuliach, keď má v aute navigáciu? A presne na to cieli tento spam, teda nevyžiadaná reklama.

Doplnené 19.06.2015

Opäť bola spustená kampaň EasyMyInfo, prikladám sken mailu:

easymyinfo

Tu začína pôvodný spam:

skhead.jpg
left.jpg

EasyMyInfo poskytuje aktuálne
informácie pre 197 miliónov používateľov v 36
krajinách: 


na platformách Google
Maps, Foursquare, Layar, Garmin, iGO, TomTom a ďalších 94
známych platformách pre iOS, Android a systémy Windows
Phone
.

Stačí
aktualizovať údaje, fotky a akcie Vašej spoločnosti len v
jednom centrálnom mieste, a potom sa objaví v 100
systémoch súčasne, a to počas 5
minút. 

Uzávierka prihlášok pre
slovenské vydanie je: 

12. mája
2014
 


Mesačný poplatok za
registráciu:

8 euro

Zobrazenie a mesačné poplatky môžete kedykoľvek
bez udania dôvodu zrušiť.

Registrácia v Slovenskej republike sú k
dispozícii pre slovenských používateľov a
zahraničných turistov, ktorí bývajú v
Slovenskej republike, bez toho aby museli čokoľvek sťahovať
.

[
Viac informácií ]

skside.jpg
skfoot.jpg
EasyMyInfo je oficiálnym poskytovateľom dát pre medzinárodnú poskytovateľov služieb zapojených do operácií platforiem, preto si vyhradzujeme právo zrušiť publikáciu informácií, ktoré sú nezákonné. K poskytnutiu služieb je nutné udanie činnosti, ktorá sa viaže k zemepisnej adrese (napr. sídlo, filiálka, kancelária, obchod, atď). Náklady na určenie geokoordinát adresy, poplatky použitia užívateľských systémov, ktoré môžu nastať, obsahuje mesačný poplatok.
.
www.EasyMyInfo.com/country-sk

————————————————————————————–

Sender info:
EMI Local Services Corp.  80 Broad Street, Manhattan, New York, 10004 U.S.A.
Customer support: +1 (347) 918 3538
All rights reserved – Copyright 2008-2014 EMI LS #856633452

Odhlásiť

Koniec spamu.

A teraz uvažujte. Koľko takých cudzincov, cestovateľov prechádza cez vašu dedinu, potrebuje nocľah, večeru alebo súrnu pomoc v autoservise? Kedy sa vám vráti mesačný poplatok? A ako dlho ho budete platiť? Viem, píšu, že kedykoľvek môžete platenú službu zrušiť, len nepíšu, aká dlhá je výpovedná doba. A koľko zahraničných kamionóv jazdí v okolí a zastavia sa vo vašom penzióne? Fakt si myslíte, že majú toľko času na dopravu tovaru, že sa môžu zastaviť kedykoľvek a kdekoľvek? To asi nepoznáte predpisy pre medzinárodnú kamiónovú dopravu.

Skrátka a dobre, tento spam, ktorý zaplavil tisíce mailových schránok, sa snaží z vás len vytiahnuť peniaze. Vy sami najlepšie viete, kto sú vaši zákazníci, aká cieľová skupina, aké má preferencie a ako ich zaujať svojou ponukou, aby jej kvalita i cena bola primeraná ich očakávaniam.

Takže ako každý spam, aj tento treba jednoducho zmazať a nereagovať naň.

One Comment

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.