Dobré vlastnosti podnikateľa

Byť podnikateľom nie je také ľahké, ako si mnohí z vás môžno myslia. Na pleciach podnikateľoch – konateľoch stojí fungovanie celého podniku. O voľnom čase nemôžu hovoriť, musia mať telefón neustále k dispozícii a ak sa niečo nedarí, bude to na ich zodpovednosť. Aké vlastnosti však musí mať dobrý podnikateľ?

Cieľavedomý

Dobrý podnikateľ musí byť cieľavedomý. Bez cieľavedomosti by jednoducho nemohol ani len vstúpiť do podnikateľského sveta, pretože by ihneď skrachoval. Sústreďujte sa na budúcnosť, predvídajte a hlavne verte si.

Zodpovedný

Keď urobí akúkoľvek chybu, musí si priznať, že spravil chybu a musí za ňu niesť zodpovednosť. Nemôže obviňovať kolegov, že nekúpili tonery HP, ktoré mal mimochodom kúpiť on.

Pracovitý

Ako podnikateľ si musíte uvedomiť, že robíte sami za seba a že odkladaním povinností škodíte len sebe. Vám nebude hroziť osemhodinová pracovná doma. Vy budete pracovať vtedy, kedy budete potrebovať dokončiť prácu. Bude vás hnať dopredu práve myšlienka, že vám zákazku môže spred nosa vyfúknuť práve vaša najväčšia konkurencia. Ak napríklad podnikáte v IT sektore a predávate aj tonery Xerox a tonery iných značiek, pracujte na sebe, lebo vaša lenivosť by vás mohla priviesť k bankrotu.

Nezabúdajte, že ak sa budete správať arogantne k svojim podriadeným a budete sa nad nich vyvyšovať, v konečnom dôsledku ničíte svoju firmu a to aj bez toho, aby ste si to vôbec uvedomovali. Buďte férový, zodpovedný, pracovitý a cieľavedomý. Uvidíte, že váš biznis bude vašim dobrým vlastnostiam len napredovať.

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.